Gtx 1080 Ti SLI ve AMD Ryzen 1800x Sistem

BloodFire

Hectopat
Daha fazla  
2-3 ay sonra bir sistem toplayacağım ve birkaç sorum var. Öncelikle hayali sistem diyecekler için sistemi toplayınca fotoğraflarını ve oyun testlerini paylaşacağım. Kafamdaki sistem şu şekilde :

Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti
İşlemci: Amd Ryzen 1800x
Ram: GSkill Trident Z RGB 16 GB 3200 MHz
Anakart: Gigabyte GA-AX370 Gaming K5 3200+ (OC)
SSD: Samsung 960 Evo 500 GB
Sıvı Soğutucu: Corsair H115i
PSU: Corsair Rmx1000 1000w 80+ Gold (Fazla diye düşünebilirsiniz fakat ileriye dönük olması açısından bu Psuyu seçtim.)
Harddisk: Toshiba P300 2 TB
Monitör: ViewSonic XG 2401 144Hz 1Ms (Bu ekran kartı için 1080p az gelir ama yakın zamanda 2K bir monitör alacağım.)
Kasa: Corsair Spec Alpha düşünüyorum fakat Sli sığmıyor deniliyor doğru mu ? Eğer doğruysa agresif bir oyuncu kasası önerirseniz sevinirim :)

Yakın zamanda 2k 144 hz 1 ms bir monitör alacağım. Önerilerinizi bekliyorum. Birde kasayı RGB led döşemek istiyorum. Hangi ledi önerirsiniz ?

Sistem nasıldır ? Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu dahilinde olayım diye; 1000 Watt PSU 2X 1080 Ti için abartılı değil :rolleyes: Fazla hiç değil. (Bu tarz sistemlerde PSU'yu ucu ucuna denk getirip almak en büyük hatadır.)

Neden 2-3 ay sonra Yoctopat? (Keşke bu tarz bi konuyu bi gün de Decapat veya üstü bi üye açsaydı :saçma:) Böyle bir sistemi o kadar bekleyecek zamanım, kalmıs bi ömrüm olamayabilir belki :rolleyes:

Anneler gününüz kutlu olsun :ciplakayak:

Tam yük altında çalışınca ses sorunundan tut ömrünün kısalmasına kadar bir sürü neden var.

Tam yük altında çalışınca ses sorunundan tut ömrünün kısalmasına kadar nedenler var.
Bu nedenler bile en az bi 100 Watt daha fazla almaya yetiyor. Kaldı ki bi de OC'i eklersek :rolleyes:
(Yükte normal şartlarda 700 Watt civarı çeken ancak OC da eklenince 1000 Watt ve hatta üstüne çıktığını da düşünebikirsiniz bu tarz sistemlerin :))
Üst seviye sistem kurup da, şuna bi de OC çekeyim diyen çok kişi tanıyorum ve fazla gibi gözüken ancak OC'da cortlayan çok PSU da tanıyorum :morgöz:

GTX 1080ti SLI ve 2K monitör mü? Bence o sisteme biraz hakaret gibi olmaz mı:) PSU çok güzel ama kasa biraz daha iyi bir seçim yapabilirsin. Önerdikleri NZXT kasa başarılı olabilir. @er36po hocam karamsar gördüm biraz seni:)

@er36po hocam, karamsar gördüm biraz seni:)
Karamsar değilim, sadece bu tarzda açılacaksa ciddi konular açılmalı. Sonra duygularımla oynanmış hissine kapılıp kendimi kirletilip atılmış hissediyorum :D

Power konusunda katkıda bulunayım diye (daha önce power konusunda bir çok kez canı yanmış birisi olarak) gelmiştim bu konuya. Normalde sistem toplama önerilerinde bulunmuyorum yani.
Hem banane @BERWAR baksın :D (Kolay mı öyle site site dolaşıp uygun olanlardan link vermek :rolleyes:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı