Ryzen 7 1800x ve GTX 1080 TI için sıvı soğutma önerisi

Sıvı soğutma bu sistem için uygun mu ? Ve sıvı soğutma için kasa değiştirmem lazım mı ?

• Oy verenlerin toplamı
    9
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yine ben :D Şimdi vermiş olduğum sistem listesini belki görenler olmuştur.

• Ekran Kartı: MSI GTX 1080 TI Gaming X
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 1800X
  • Anakart: MSI X370 Gaming Pro 3200MHz DDR4
  • RAM: Corsair Vengeance Led Kırmızı 16 GB 3200MHz CL16
  • HDD: Seagate Barracuda 3 TB
  • SSD: Samsung 960 Pro 512 GB M.2
  • Güç Kaynağı: Corsair RMi Serisi RM750i
  • Kasa: Corsair Carbide 400C ATX
  • İşlemci Soğutucu: Corsair H115i 280mm
  • Ek Soğutucu: Corsair ML140 kırmızı LED'li 140mm 6 tane
  • Ek Soğutucu 2: Corsair ML120 kırmızı LED'li 120mm 1 tane

Bu listeye sıvı soğutma önerisi istiyorum arkadaşlar. Rakor'dan pompasına kadar yazarsanız beni en mutlu insan yapmış olursunuz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip kasalar orta üst seviyeye hitap ettiğinden seçtiğin H115i ile uygundur. Custom soğutma ise bütçe derdi olmayanlar için hobidir. Hobi için kasadan feragat etmemek gerekir. Yani Custom soğutma düşünüyorsan bence daha geniş kasa tercih etmelisin.

Bu tip kasalar orta üst seviyeye hitap ettiğinden seçtiğin H115i ile uygundur. Custom soğutma ise bütçe derdi olmayanlar için hobidir. Hobi için kasadan feragat etmemek gerekir. Yani Custom soğutma düşünüyorsan bence daha geniş kasa tercih etmelisin.
Bana her hangi bir kasa önerebilir misin ? Markalar'dan Corsair , NZXT vs.
Ve custom sıvı soğutma düşünüyorsan buraların medarı iftiharı olan @er36po, ağabeyimiz ile fikir alışverişinde bulunmalısınız. :)
Önerdiğiniz kullanıcıdan dolayı teşekkür ederim :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı