GTX 1080 Ti ve i5 8600K AC Origins düşük FPS problemi

ElderMachine

Hectopat
Daha fazla  
  • İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 bit
  • Ekran kartım GTX 1080 Ti
  • İşlemci i5 8600K
  • 2x8 DDR4 2400 MHz --> XMP 2666 MHz
  • B360F anakart
  • James Donkey 480 GB SSD
Kullandığım çözünürlük 1920x1080 (Oyunun ayarları ise Ultra). BIOS ve diğer sürücüler güncel.
Nvidia'nın eski sürümüyle denedim yine aynı.
FPS değerim böyle absürt şekilde değişiyor stabil bir durum yok. Aynı şekilde sistemin muadil bir sistemle karşılaştırdığımda afaki bir fark çıkıyor(Kendi sistemim de average FPS değerim 64 diğer muadil sistemlerde 85-90 average FPS farkı mevcut. Sanki ekran kartı grafik olarak hacimli tarafa döndüğüm zaman GPU kullanımı direkt düşüyor. 2 fotoğrafta da bunu anlatmak istedim, grafik yokken 130 FPS alıyorum, önümü döndüğümde(önümden kastım yoğun grafikli bir alan) 40'lara iniyor. Buna haftalardır anlam veremedim. GTX 1080 ekran kartları bile 10 FPS takıyor şu an ki sistemime. Yardımlarınızı esirgemeyin.

ac 1.png
ac 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 bit
  • Ekran kartım GTX 1080 Ti
  • İşlemci i5 8600K
  • 2x8 DDR4 2400 MHz --> XMP 2666 MHz
  • B360F anakart
  • James Donkey 480 GB SSD
Kullandığım çözünürlük 1920x1080 (Oyunun ayarları ise Ultra). BIOS ve diğer sürücüler güncel.
Nvidia'nın eski sürümüyle denedim yine aynı.
FPS değerim böyle absürt şekilde değişiyor stabil bir durum yok. Aynı şekilde sistemin muadil bir sistemle karşılaştırdığımda afaki bir fark çıkıyor(Kendi sistemim de average FPS değerim 64 diğer muadil sistemlerde 85-90 average FPS farkı mevcut. Sanki ekran kartı grafik olarak hacimli tarafa döndüğüm zaman GPU kullanımı direkt düşüyor. 2 fotoğrafta da bunu anlatmak istedim, grafik yokken 130 FPS alıyorum, önümü döndüğümde(önümden kastım yoğun grafikli bir alan) 40'lara iniyor. Buna haftalardır anlam veremedim. GTX 1080 ekran kartları bile 10 FPS takıyor şu an ki sistemime. Yardımlarınızı esirgemeyin.

Eki Görüntüle 348338Eki Görüntüle 348339
SSD'den kaynaklı bir sorun gibi. Böyle yüksek bir sisteme "eşşek" ssd yakışmamış.

Normal 1080P'de kartın tam performansta çalışmıyor. Aldığın FPS değerleri sistemin hakkını vermiyor. Ayrıca oyunu nereye kurduğuna da bak. O SSD çöp. Bir de bu sistemi toplarken keşke Z370 bir anakart alsaydınız.

FPS in SSD ile alakasını ben çözemedim anlık düşüşler neyse de genel olarak SSD FPS e etki etmez arkadaşlar. Yükleme ekranı uzun sürüyor mu oyun geç açılıyor mu SSDnin etkisi bunlaradır.

Tamam da genel olarak oyunun FPS değerlerine etki eden bir birim değil ki SSD 60 FPS de düşürmez yani arkadaşın problemi başka gibi duruyor Dar boğaz desen değil RAM yetersizliği desen değil oyun orijinal olmayabilir.
Haklısın bir tarafta ama yanlış anlamış olabilirsin. SSD oyunda FPS'e katkı etmez ama oyun SSD'ye kurulu olduğu için ve SSD'nin sağlığında sorun var ise oyunda droplar, ani FPS düşüleri, performans eksikliği gibi şeyler olabiliyor.

Sanki ekran kartı grafik olarak hacimli tarafa döndüğüm zaman GPU kullanımı direkt düşüyor. 2 fotoğrafta da bunu anlatmak istedim, grafik yokken 130 FPS alıyorum, önümü döndüğümde(önümden kastım yoğun grafikli bir alan) 40'lara iniyor.

2. resimde işlemci ve ekran kartının kullanım oranları da yarı yarıya düşmüş durumda. Oyunla alakalı bir durum olabilir. Oyun orijinal mi?

SSD'den kaynaklı bir sorun gibi. Böyle yüksek bir sisteme "eşşek" ssd yakışmamış.

Hocam SSD kötü olabilir ama benim sorunumun cevabının bu olmadığına inanıyorum, çünkü gerekli SSD testlerini yaptım. Sonuçlar temiz.

Normal 1080P'de kartın tam performansta çalışmıyor. Aldığın FPS değerleri sistemin hakkını vermiyor. Ayrıca oyunu nereye kurduğuna da bak. O SSD çöp. Bir de bu sistemi toplarken keşke Z370 bir anakart alsaydınız.

Anakartı almadım yakınım da vardı bana verdi. İleri ki zamanlar da değiştireceğim ama fps problemlerimin bundan kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum.

2. resimde işlemci ve ekran kartının kullanım oranları da yarı yarıya düşmüş durumda. Oyunla alakalı bir durum olabilir. Oyun orijinal mi?

Evet benim durumumla en alakalı şeyi şu an siz söylediniz. FPS değerlerim garip bir şekilde yüke girdiği an inanılmaz FPS kayıpları yaşıyorum. Örnek veriyorum AC Origins'te çölde yürürken %95'in üstünde şehire girdiğim de %50-60 lara düşüyor. Tam performansı alamıyorum. Bu arada oyun orijinal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı