GTX 1080 Ti vs RTX 2080

atakandasci

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Önümüzdeki 10 gün içinde karar vermem gerekiyor, şu anki GTX 1080 Strix modelinden memnun değilim. GTX 1080 Ti veya RTX 2080 almayı düşünüyorum. Düşündüğüm modeller EVGA GTX 1080 Ti FTW3 Gaming ve EVGA RTX 2080 FTW3 Ultra Gaming. Fikir almak istedim, sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1080 Ti ile RTX 2080 neredeyse aynı kartlar. RTX 2080'in RTX teknoloji avantajı ve güncel mimari avantajı var. Bu yüzden almışken RTX 2080 alınmalı.

Bence yeni nesil ekran kartları para tuzağı. RTX olmasaydı reva görmezdi. Evet güzel bir teknoloji ama çok yeni, her oyunda yok ve çok büyük bir performans istiyor.

Yerinde olsam 3-4 bin TL tasarruf eder 1080 Ti alırdım. Kalan parayı biriktirir bir sonraki nesil ekran kartlarını beklerdim. Hem oyunlar daha da yaygınlaşır, hem iyice optimize edilir. Ve (bence) 4K'da 60 FPS sonunda aşılır.

Ben de yenilikten yanayım ancak GTX 1080 Ti ile RTX 2080 arasında birkaç FPS fark var yazılmış birkaç yerde. Ayrıca GTX 1080Ti 11 GB iken RTX 2080 8 GB, çok kararsız kaldım :confused: 4K takıntım yok. 1440p 144 Hz akıcı olarak oynasam yetecek. Cevaplar için teşekkürler.

O zaman aradaki farkı vermek yerine GTX 1080 Ti alın. 2K'da uzun yıllar fazlasıyla yeterli olur.

RTX alırsanız video edit photo edit gibi programlarda verim alırsınız ancak GTX alacaksanız daha çok oyun odaklı olur.

Elindeki GTX 1080'i birakip 1080 Ti almak cok mantikli değil aralarinda 5 FPS var bence gereksiz bir kart. Şimdi soruya gelelim RTX 2080 daha iyi bir kart aralarinda fiyat farki yok ama alacaksan RTX 2080 oneririm.

GTX 1080 ekran kartından 1080 Ti veya RTX modeline geçmek için bir sebep yok bence.
2K çözünülürlükte 1080 sana yetecektir.

MSI 1080 Ti Gaming X Trio kullanmış biri 2K çözünürlükte en yüksek ayarlarda GTA V oyununu örnek alarak söylüyorum. FPS değeri 119 üzerine çıkmadı.

Warframe oyununda ise 400 FPS değerlerini gördüğüm oldu.

Sırf FPS için para harcamanıza değecek bir geçiş yok. 1080 ile uygun ayarlarları bularak en akıcı ve performanslı etkiyi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı