GTX 1080 Ti vs RX 5700XT vs RTX 2070 - 4K

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İ5 4690 ile ROG Strix RX 580 kullanıyorum. 16GB Ram var. Yakın zamanda 4K monitör aldım ve 4K çözünürlükte ekran kartım ağlamaya başladı.
Witcher 3: 35-40 FPS alıyorum 4K Custom ayarlarda.
RDR 2: 32-35 FPS alıyorum 4K Custom ayarlarda.
DOTA2: gibi oyunlarda 4K'da 60+ FPS alınıyor.
Anlayacağınız 4K'da bu kart ağlıyor ve sıcaklık dereceleri 75 dereceye kadar çıkıyor ancak çözünürlük düşürünce sıcaklık max 69 derece oluyor ve FPS akıcı oynanacak seviyelere geliyor. Tabi görüntü bulanıklaşıyor.
Sıfırdan yeni sistem toplayamam şu an malum dolar yüksek.
İkinci el, GTX 1080 Ti, RX 5700XT ve RTX 2070 arasındayım, fiyatları birbirine yakın. İşlemcimi de göz önüne alınca sizin tavsiyeniz ne olur?

Yeni bir islemci'de almak lazim olabilir cunku elinizdeki islemci overclock yapilamiyor. 4K cozunurlukte bile oynayacaksaniz darbogaz soz konusu olabilir.
Ama simdiden ekran karti alip sonrasinda islemci veya diger yukseltmeleri yapabilirsiniz.
Sorunuza cevabim 2. el 1080TI temiz kullanilmis ise alinabilir ama 2. el bulmakta zorluk ceker iseniz RX5700XT, cunku RTX 2070 Super ile karsilatiriliyor RX5700XT.
Onerim biraz daha para biriktirip RTX2080 / 2080S veya bekleyip RDNA 2 kartlarini almaktir. Bu kartlar size 4K 60FPS+ sunacaktir.

Hocam 4K çözünürlük sizi kurtarmayacaktır, darboğaz olacaktır. En azından 4790K falan olsa bir nebze diyeceğim ama GTX 1660S ve daha fazlasını önermem. RX 580'den de geçmeye değmez.

Hocam 4K istiyorsanız 2080 Süper veya Tİ karta ihtiyacınız var ama işlemci yetmez darboğaz yapar AMD serisinde R7 3700X öneriyorlar bu kartlar için karar sizin hocam.

Hocam 1080P'de dediğiniz gibi darboğaz olur deli gibi ama 4K da işler değişiyor. Yük GPU'ya binecek.

Bu iki kart hakkında bilginiz var mı?

Hocam 1080P'de dediğiniz gibi darboğaz olur deli gibi ama 4K da işler değişiyor. Yük GPU'ya binecek.

Var almayi dusunuyorsaniz XFX RAW II alabilirsiniz. Sicaklik konusunda mesh bir kasaya sahipseniz alin diyorum bu kart normal tip bir kasada 80 dereceleri gorebiliyor.

Bunu biliyoruz ama yine 4K'da darbogaz soz konusu oluyor oyunlarda.
Burda da ornekleri (Islemci I5 4690K ve 4.5GHz overclock edilmis yani sizinkinden daha iyi) ve islemci %85-%100 arasi degisiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sizin daha yuksek bir kullaniminiz olucaktir ki islemciniz overclock yapilamiyor. Ama siz bilirsiniz onerim Sapphire Pulse RX5700XT veya Powercolor Red Devil RX5700XT.

Var almayi dusunuyorsaniz XFX RAW II alabilirsiniz. Sicaklik konusunda mesh bir kasaya sahipseniz alin diyorum bu kart normal tip bir kasada 80 dereceleri gorebiliyor.

Kasanın önündeki camı kesip attım yani kasanın önü tamamen açık ve 3 tane 120MM Intake fan taktım.
Bunu biliyoruz ama yine 4K'da darbogaz soz konusu oluyor oyunlarda.
Burda da ornekleri (Islemci I5 4690K ve 4.5GHz overclock edilmis yani sizinkinden daha iyi) ve islemci %85-%100 arasi degisiyor.
Sizin daha yuksek bir kullaniminiz olucaktir ki islemciniz overclock yapilamiyor. Ama siz bilirsiniz onerim Sapphire Pulse RX5700XT veya Powercolor Red Devil RX5700XT.

Sapphire fiyatları uçmuş 3500civarı düşünüyorum. Birde oynanmayacak derecede darboğaz yok sanırım. Aşırı drop olmadığı sürece iyi yani.

Geri
Yukarı