GTX 1080 ve i5 8400 Kaç Sene Daha Yeterli Olur?

Yok ölene kadar götürecek, saçmalamayın lütfen. Her teknolojik aletin bir ömrü vardır. O ömür bitti mi o da biter. Hiç bir şekilde verim alamazsınız. Burada Rolls Royce'dan bahsetmiyoruz, basit bir ekran kartından bahsediyoruz. Ömrü 5 ila 6 yıldır. İnsanı yiyip bitiren her zaman her şeyin yenisini isteyen düşünce bu aleti 5-6 yıl da kullandırtmaz zaten.

8 yıl sonra son çıkan oyunları low da bile akıcı oynayamayabilirsin. Ama 5 sene seni rahat götürecektir.

Mezara kadar oyun oynayacak değilsiniz herhalde. Hayat mücadelesi başlayıp, ekmek kavgası başladığında, hele bir de oyun oynamaya zaman ayıramadığınız, yorgunluktan bitap düştüğünüz bir işte çalışıyorsanız, bir sistemin kaç sene idare edeceği çok önemli bir mesele değil. Ben ekmek kavgasına düşüp, çalışmaya başlayınca oyun oynamaya zaman bulamadım, sistemi sattım.

Yok ölene kadar götürecek, saçmalamayın lütfen. Her teknolojik aletin bir ömrü vardır. O ömür bitti mi o da biter. Hiç bir şekilde verim alamazsınız. Burada Rolls Royce'dan bahsetmiyoruz, basit bir ekran kartından bahsediyoruz. Ömrü 5 ila 6 yıldır. İnsanı yiyip bitiren her zaman her şeyin yenisini isteyen düşünce bu aleti 5-6 yıl da kullandırtmaz zaten.

4K için tasarlanmış bir karttan bahsediyoruz. Arkadaş 1080P'de oynayacağım diyor mevcut performansının üstüne koyun da koyun. Darboğaz yaşatmadan oyunları rahatlıkla 1080P'de açar. Dediğim gibi 1080P de en az 5 yıl götürür. 4K deseydi, 2-3 yıl sonra ayarları kısmaya başlardı. Belki daha erken. Ama 1080P'de 5 yıl minimum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı