GTX 1080 vs. RTX 2060

Ali Özoğul

Hectopat
Herkese merhabalar. İkinci el olarak aynı fiyata RTX 2060 ve GTX 1080 buldum. Kendi şahsi bilgisayarımda mining yapmak istiyorum. Ethereum kazacağım. Hangisini almam daha mantıklı olur? GTX 1080 için miner olarak t-rex kullanıp MT2 ayarını açar isek çok yüksek mh değerlerine ulaşmamız mümkünmüş. Bilgili arkadaşları güzel tavsiyeleri için bekliyorum.
@onurcancelep @karakan deneyimlisiniz sanırım yardımcı olur musunuz?

@MotoCBR @Fightermehmet mining açısından mı diyorsunuz yoksa oyun mu? Forumlara biraz bakındım, Ethereum için GTX 1080 mh olarak daha yüksek. RTX 2060 için pek fazla konu bulamadım. Maksimum kaç mh alıyor RTX 2060?

1080 Overclock yapılmadan 33 mh/s veriyor, OC yapılırsa 39 mh/s verebiliyor. 2060'ın ne kadar suyunu sıksanızda Max 32-33 mh/s.
Mining için 1080 oyun için 2060.

Oyun kısmı benim için pek önemli değil. Oynadığım oyunlar LoL, Metin2, Apex Legends ve Valorant bunun haricinde oyun oynamıyorum. Şu an çalışıyorum. 11 Ekim tarihinde üniversitem açılacak. Bilgisayar boş yatmasın mining yapsın az da olsa bütçe katkısı yapsın istiyorum. 1 kere ekran kartı alacağım yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu yüzden değerli fikirlerinizi öğrenmek istedim. Tabii ki bilgili arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Şimdiden yazan herkese teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı