GTX 1080Ti 2023'te iş görür mü?

Saf güçte kafa tutabilir ama yenemez. Rakibinde RT ve DLSS olduğundan boy ölçüşemez. İş görür mü görür. Alınması tavsiye edilmez.

Gücü hala var ama dedemle yaşıt ve fazla güç tüketiyor. Alınması gereksiz olur günümüzde.
Saf güçde 1080 Ti 3060'dan üstün bir kart.

Bu kart acaba şu an hangi seviyede? Sadece meraktan soruyorum hala iş yapıyor mu acaba? RTX 3060'a falan kafa tutabilir mi?
Eski bir kart. Çoğu güncel teknolojiyi açamıyor. Oyunları saf grafikleriyle DLSS vs. açmadan kullanacaksanız olabilir. Mining'te kullanılmamış temiz ev kullanıcısından alınabilir. 3060 fiyatları malum ortada. Ama kartın ileride arıza vs. çıkarma olasılığı var. Çünkü çok eski. 3060 alırsanız 10 yıl kafanız ağrımaz ama bu 2.el kart için aynısını söylemek doğru olmaz. Kısa vadede alınır. Satıp sonra yükseltme yapmak için vs. Ama uzun vade için ben almazdım.

Render vs. alınacaksa mimarlık mühendislik programları için alınabilir. Oyunlar için almazdım şahsen ben.

VRAM'i fazla bir cihaz sonuçta. Mimarlık programları için ve render için çok uygun.

3060'tan daha güçlü bir kart. Ayrıca FSR ve RT destekliyor ama yazılımsal RT performansı çöpten farksız.

Geri
Yukarı