GTX 1630 Fortnite''ta takılmalar oluyor

Triumphal

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200 3.60 GHz
Ekran Kartı: GTX 1630 4 GB VRAM
RAM: 16 GB (8x2)
Anakart: B450M-H
450 SSD 250 HDD bulunmakta.

Fortnite'ı yüksek ayarlarda kasmadan oynuyorum. Fakat oyunumda takılmalar oluyor. Ya aşağı atlarken ya da çatışırken yaşıyorum bu durumu, neden kaynakladığını bilen bir arkadaş varsa beni aydınlatabilir mi?

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200 3.60 GHz
Ekran Kartı: GTX 1630 4 GB VRAM
RAM: 16 GB (8x2)
Anakart: B450M-H
450 SSD 250 HDD bulunmakta.

Fortnite'ı yüksek ayarlarda kasmadan oynuyorum. Fakat oyunumda takılmalar oluyor. Ya aşağı atlarken ya da çatışırken yaşıyorum bu durumu, neden kaynakladığını bilen bir arkadaş varsa beni aydınlatabilir mi?
Sıcaklıklarınızı kontrol edin.

Sıcaklıklarınızı kontrol edin.
Ekran kartı 50 derecelerde geziyor. İşlemcide %70-80 civarı çalışıyor. Bir sorum olacak belki ondandır diye düşünüyorum. Oyunu Epic Games'ten indirdim, 50 GB olarak indirmiştim fakat oyun 90 GB civarı yer istiyor. Oyun içinde sonradan yüklemelerden dolayı mıdır diye düşünüyorum.

Arkada Discord vb. program açıksa kapat.
Oyun oynarken hiçbir program açmıyorum arkada fakat ara sıra Discord'a bakıp çıkıyorum.

Orta ayara alın hocam sizinki o kadar güçlü kart değil.
Hocam kendim ayarlamadım, bu ayarları NVİDİA'ya ait GeForce Experience adlı uygulama ayarlıyordu otomatik olarak.

Orta ayara alın hocam sizinki o kadar güçlü kart değil.
Ve yüksek ayarlarda monitör 60 Hz yi desteklediği için 60 fps alıyorum. O sebepten dolayı kaynaklanmadığını düşünüyorum fakat dediğini uygulayacağım.

Geri
Yukarı