GTX 1650, 11400h ile Forza Horizon 4 düşük sistem hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 3200 MHz tek kanal
Ekran kartı
GTX 1650 Laptop GPU
İşlemci
İntel Core i5 11400H 4.50 GHz turbo 6 çekirdek
Oyunu yüksek grafik ayarlarında oynuyorum. FPS değerlerim 60-90 arası oldukça akıcı ama oyuna her girişimde bu mesajı alıyorum. Neden olabilir?

Dosya Ekleri

• Forza 4 sistem değerleri.png
    Forza 4 sistem değerleri.png
    955,5 KB · Görüntüleme: 39
  • Forza Horizon 4 hatası.png
    Forza Horizon 4 hatası.png
    686,2 KB · Görüntüleme: 33
Bu uyarının hiçbir zararı ya da herhangi bir şeye etkisi yok. Oynamaya devam edebilirsiniz aynı şekilde bende de her oyuna girerken bu uyarıyı veriyor.

Forza 5'te aynı şekilde akıcı aynı sistem ama böyle bir uyarı vermiyor tamamen Forza 4 ile alakalı bir uyarı sisteminden kaynaklı değil rahat ol.

@kesikparmak ne oldu kardeşim beğenmedim attım diye kin mi tuttun ahahahaha yazık. RAM ile alakası bile yok madem bilgin yok yazma.

Hocam belki giriş yaparken işlemciye gömülü kartı kullanıyordur girince harici karta geçiyordur.

Ayrıca oyuna girdikten 15 20 dk sonra donma oluyorsa ve Görev Yöneticisi'nden kapatmak zorunda kalıyorsan ki bu hatayı hemen hemen her FH 4 oynayan herkes yaşıyor ekran kartı driverinden kaynaklı birçok konusu açıldı eski driverlere döndüğünde sorunun çözülüyor. Yaşarsan diye yazdım.

Bu uyarının hiçbir zararı ya da herhangi bir şeye etkisi yok. Oynamaya devam edebilirsiniz aynı şekilde bende de her oyuna girerken bu uyarıyı veriyor.

Forza 5'te aynı şekilde akıcı aynı sistem ama böyle bir uyarı vermiyor tamamen Forza 4 ile alakalı bir uyarı sisteminden kaynaklı değil rahat ol.

@kesikparmak ne oldu kardeşim beğenmedim attım diye kin mi tuttun ahahahaha yazık. RAM ile alakası bile yok madem bilgin yok yazma.

RAM ile alakası bile yok mu? Bu hataların geneli düşük bellek kaynaklı olur. RAM miktarını artırdığında bir daha hata almazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Liseli ne alaka la buradan sen bütün CV'mi mi çıkardın?

16 GB RAM var FH 4'te yine aynı hatayı veriyor ne yapalım 32 mi takalım. Acınacak halde bir insansın.
Yav kardeşim adama çözüm önerisi sunuyoruz. Oyun kaynaklı bir sorun olabilir,güncelleme kaynaklı bir sorun olabilir, FH4 oynamadığım için bilmiyor olabilirim. Bunu yazmanın üslubu olur. Hani üslubun tamamen lise öğrencisi üslubu. Hani sen üniversite mezuniyetine erişmiş bir kişilik seviyesinde değilsin. Ya kişiliğin gelişmemiş ya da gerçek anlamda lise öğrencisisin. Ne bu sokak ağızları? Sen kendini ne sanıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı