GTX 1650 BF1 düşük GPU kullanımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Benim laptopum:
-i5 9300H.
-GTX 1650.
-16 GB RAM.
-500 GB SSD.

Oyunu NVIDIA GeForce Experience optimize edince, grafikler %70'i orta kalanları Ultra düşük karışık GPU kullanımı %40 - %60. Ayarları Ultra çözünürlük %200'e alınca %99 - %100 oluyor ama bu defa da 25-30 FPS oynanmıyor. Benim orta grafiklerde %100 kullansa çok rahat oynayacağım ama bunun çözümü var mı? Aldım, keyifle oynamak istiyorum.
Bu arada NVIDIA optimize ayarlarla 45-50 FPS'ler çok oyunculuda böyle. Tek oyunculu Ultra'da 80FPS falan alıyor ama genelde Online'dayım. Bu darboğaz oluyor herhalde, çözümü varsa yardımcı olur musunuz?

Benim laptopum:
-i5 9300H.
-GTX 1650.
-16 GB RAM.
-500 GB SSD.

Oyunu NVIDIA GeForce Experience optimize edince, grafikler %70'i orta kalanları Ultra düşük karışık GPU kullanımı %40 - %60. ayarları Ultra çözünürlük %200'e alınca %99 - %100 oluyor ama bu defa da 25-30 FPS oynanmıyor. Benim orta grafiklerde %100 kullansa çok rahat oynayacağım ama bunun çözümü var mı? Aldım, keyifle oynamak istiyorum.
Bu arada NVIDIA optimize ayarlarla 45-50 FPS'ler çok oyunculuda böyle. Tek oyunculu Ultra'da 80FPS falan alıyor ama genelde Online'dayım. Bu darboğaz oluyor herhalde, çözümü varsa yardımcı olur musunuz?

Bu sorun bende de vardı ilk, format attım düzeldi.

Laptop üreticilerinin gidip de içine o ekran kartına darboğaz yapacak işlemciyi koyacaklarını zannetmiyorum. Ayrıca 9300H'ın o ekran kartına darboğaz yapmayacağına eminim.

Laptop üreticilerinin gidip de içine o ekran kartına darboğaz yapacak işlemciyi koyacaklarını zannetmiyorum. Ayrıca 9300H'ın o ekran kartına darboğaz yapmayacağına eminim.

Evet, ben yalan atıyorum, birader.
10. nesli almayı çok bekledim, 2 ay en az. V15.5 istersen bak ama gelmiyordu, bilgisayara ihtiyacım vardı, ben de bunu almak zorunda kaldım.

Bu sorun bende de vardı ilk, format attım düzeldi.

Ben de attım, düzeldi. Düşükte 50 FPS alıyordum, Ultra'da 70 alıyorum artık ama ben Windows'dan değil, UEFI'den, BIOS'tan attım yani sorunu yaşayanlar benim gibi yapabilirler.

Evet ben yalan atıyorum birader.
10.nesili almayı çok bekledim 2 ay en az v15.5 istersen bak ama gelmiyordu bilgisayara ihtiyacım vardı bende bunu almak zorunda kaldım.

Bende attım düzeldi düşükte 50FPS alıyordum Ultra'da 70 alıyorum artık ama ben Windows'tan değil UEFI'den BIOS'tan attım yani sorunu yaşayanlar benim gibi yapabilirler.

Dostum darboğaz olması imkansız. 1650'yi Ryzen 3 1200 AF bile besler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı