GTX 1650 Dying Light kasma sorunu

yigitykselll

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Acer Nitro 5 laptop kullanıcısıyım.
Sistem özelliklerim
Intel® Core™ i5 (i5 9300H- GeForce GTX 1650'e kadar 4 GB - 8 GB DDR4 SDRAM
+ Bir soğutucum mevcut değil.
Dying Light oyunun 2 gün önce aldım ancak FPS 27-45 arası gidip geliyor, ara sahnelerde 20-10 kadar düştüğü bile oluyor.
Bu özelliklerde laptop un Dying Light'ı yemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Sistem testi yaptım makinemin oyunun tüm grafik kapasitesini kaldırabilir durumda olduğu söyleniyor.
Lütfen yardım edin dostlar.
Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Acer Nitro 5 laptop kullanıcısıyım.
Sistem özelliklerim.
Intel® Core™ i5 (i5 9300H- GeForce GTX 1650'e kadar 4 GB - 8 GB DDR4 SDRAM.
+ Bir soğutucum mevcut değil.
Dying Light oyunun 2 gün önce aldım ancak FPS 27-45 arası gidip geliyor, ara sahnelerde 20-10 kadar düştüğü bile oluyor.
Bu özelliklerde laptop un Dying Light'ı yemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Sistem testi yaptım makinemin oyunun tüm grafik kapasitesini kaldırabilir durumda olduğu söyleniyor.
Lütfen yardım edin dostlar.
Şimdiden teşekkürler...

MSI Afterburner'ı indirin ısı ve kullanım değerlerine bir bakalım ona göre yorumlarız.

Benim sistem R5 3550h ve Gtx 1650. Dediğin oyunu bilmiyorum ama ben de AC Odyssey de ort. 50 fps alıyorum. (Medium ayarlarda) Ki oyunun sinematiği 30fps oynatıyor. Dediğin oyunda da böyle bir şey olabilir. Ayarları değiştir sürekli, dene. Akıcı oynuyorsan fps e takılma.

Benim sistem R5 3550h ve Gtx 1650. Dediğin oyunu bilmiyorum ama ben de AC Odyssey de ort. 50 fps alıyorum. (Medium ayarlarda) Ki oyunun sinematiği 30fps oynatıyor. Dediğin oyunda da böyle bir şey olabilir. Ayarları değiştir sürekli, dene. Akıcı oynuyorsan fps e takılma.
Oyunda akıcı olan neredeyse çok az şey mevcut :)
MSI Afterburner'ı indirin ısı ve kullanım değerlerine bir bakalım ona göre yorumlarız.
10 Dakikalık bir oyun performans görseli göndereceğim size.

Oyunda akıcı olan neredeyse çok az şey mevcut :)

10 Dakikalık bir oyun performans görseli göndereceğim size.
Sanırım o oyunun grafik ayarlarında da Nvidia ayarları var. Onları kapatıp deneyebilirsin. (Witcher 3 de kapatılınca daha fazla fps veriyordu.) Bunlar kendi deneyimlerin. Yanlışlık varsa affola.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linke de bakabilirsin. Çoğu kişi olumlu yanıtlamış.

Son düzenleme:
Oyunda hali hazırda 20 ve 7 fps görmüş durumdayım. Saçmalıktan başka bir şey değil.
Son durum....
son durum

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    985,3 KB · Görüntüleme: 485
Son düzenleme:
Oyunda hali hazırda 20 ve 7 fps görmüş durumdayım. Saçmalıktan başka bir şey değil.
Son durum....
son durum
hocam konuyu hortlattım ancak görev yöneticisini açıp oyunu ve görev yöneticisini tam ekran yaptıktan sonra 9-10 kere alt tab yapınca düzeliyor.Oyunun açıklamasında laptoplarda düzgün çalışmayacağı yazıyor zaten.Ama deneyin kesinlikle düzelecektir bende 3060 mobil vardı aynı taktiği yaptım ve fpsim 45 ten 145 e fırladı...

Geri
Yukarı