Dying Light Enhanced Edition Kasma Sorunu - GTX 1650

Arminas

Hectopat
Merhabalar. Monster Abra A5 V15.2 model bilgisayara sahibim. Ekran kartım GTX 1650, RAM 16 GB, işlemcim ise i7 9750H. Steam'den Dyin Light Enhanced Edition aldım fakat nedense FPS yerlerde, özellikle de ara sahnelerde. FPS sürekli 25-40 arası gidip geliyor. Arkadaşımla beraber oynuyoruz. Onun laptopunda GTX 1050 var fakat onda hiçbir kasma olmuyormuş. İnternetteki çözüm yollarını uyguladım fakat bir şey değişmedi. Sıcaklık değerleri gayet normal, sürücüler güncel.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı yazılımını silip Drivers | GeForce sitesinden en güncelini indirip kurar mısınız?

MSI Afterburner ile oyun içi kullanımları ve oyunun grafik ayarlarını atar mısınız?

Driver zaten en son sürüm hocam. Birazdan da Afterburner ve oyun içi ayarları atıyorum.
MSI Afterburner ile oyun içi kullanımları ve oyunun grafik ayarlarını atar mısınız?

Yaklaşık 5-10 dakika oynadım. FPS şuan yüksek görünüyor ama bir süre sonra dediğim seviyelere iniyor maalesef. Yani co-op olarak 1 saat civarı oynasam illaki bir yerde düşük FPS vermeye başlayacak.
DDU ile ekran kartı yazılımını silip Drivers | GeForce sitesinden en güncelini indirip kurar mısınız?

Ekran kartı kullanımı da olması gerekenden düşük sanırım, değil mi ?
Bu da co-op oynarken. Ekran kartı kullanımı yüzde 48 yani çok düşük. Ayrıca ayarları da düşürmüştüm.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    583,9 KB · Görüntüleme: 584
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    481,3 KB · Görüntüleme: 591
  • Ekran Görüntüsü (25).png
    Ekran Görüntüsü (25).png
    236,6 KB · Görüntüleme: 474
  • Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    242,1 KB · Görüntüleme: 547
Son düzenleme:
DDU ile silip bir daha kurar mısınız? Sorun yazılımsal yüksek ihtimalle.

Tamamdır hocam şimdi yapıyorum o zaman.

Maalesef değişen bir şey yok. Sanırım ekran kartı kullanımı çok düşük olduğu için yapıyor.

Önerebileceğiniz başka bir şey var mı ?

Son düzenleme:
Ayarları kökleyebildiğiniz kadar kökleyin. Yine çözülmezse başka bir fikrim yok kusura bakmayın.

Her durumda aynı maalesef. Bir ara ekran kartı kullanımı olması gerektiği gibi 98-99'du fakat tekrar aynı duruma düştü. Neyse yapacak bir şey yok sanırım. Çok teşekkür ederim.
@Recep Baltaş sizin önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı hocam?
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör hocam yardım edebilir misiniz? Ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim bu sorunu.

Son düzenleme:
Bir çözüm var deneyebilirsiniz. Oyunda iken sadece görev yöneticisini açın oyuna geri dönün. Sonra ALT+TAB,ALT+TAB,ALT+TAB BUNU ARDI ARDINA 8-10 KEZ YAPIN. GPU Kullanımınız %90'lara fırlayacaktır. Yalnız oyunu kapayıp her geri girişinizde bunu tekrarlamanız gerekcek.

Oyunun bu sorunu ise steam sistem gereksinimleri kısmında yazmakta: Oyun laptop gpu'larını desteklemiyor. Sorun laptoplara özgü. Ben alt+tab tatrzı bi çözüm bulmuştum daha doğrusu birisi söylemişti denedim ve herşey mükemmelleşmişti yalnız o ara iade talebim onaylanmış ve oyun gitmişti elimden :D

Geri
Yukarı