GTX 1650 ekran kartı sürücü ayarları

Utkucosmic

Hectopat
NVIDIA denetim masasında sadece soldaki bu ayarlar var ama gördüğüm videolarda çok daha fazla ayar seçeneği çıkıyor.
Laptop.
GTX 1650.
i5 10300H.
16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    176,7 KB · Görüntüleme: 37
NVIDIA denetim masasında sadece soldaki bu ayarlar var ama gördüğüm videolarda çok daha fazla ayar seçeneği çıkıyor.
Laptop.
GTX 1650.
i5 10300H.
16 GB RAM.

Laptoplarda böyle. Başka bir monitöre bağlarsanız ayarların açıldığını görürsünüz ancak çok gerekli olmayan ayarlar.

Dönen NVIDIA simgesinin altındaki beni oraya götür yazısına bas canım.

Bastım da aradığım şey orası değil ki.

Laptoplarda böyle. Başka bir monitöre bağlarsanız ayarların açıldığını görürsünüz ancak çok gerekli olmayan ayarlar.

Hadi ya tamam o zaman ben asıl sıkıntıya geçeyim.

Hzdeğiştirmek istiyorum ama alttaki şeye tik atamıyorum dokunamıyorum bile.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 30
Bastım da aradığım şey orası değil ki.

Hocam dediğim gibi. Bu ayarları arıyorsunuz sanırım bu ayarlar monitör ile ilgili ayarlar laptopta monitör dahili grafiğe bağlı olduğu için bir şey yapamazsınız.

Eğer dışarıdan monitör bağlarsanız HDMI portu harici karta bağlı olduğu için ayarlar orada gözükür.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-14 135922.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-14 135922.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 31
Hocam dediğim gibi. Bu ayarları arıyorsunuz sanırım bu ayarlar monitör ile ilgili ayarlar laptopta monitör dahili grafiğe bağlı olduğu için bir şey yapamazsınız.

Evet hocam doğru burayı arıyorum yukarıdaki arkadaşa demiştim benim aradığım yer onun dediği yer değil sizinki doğru.

Peki Hz değiştirme işini nasıl yapabilirim?

Evet hocam doğru burayı arıyorum yukarıdaki arkadaşa demiştim benim aradığım yer onun dediği yer değil sizinki doğru.

Peki Hz değiştirme işini nasıl yapabilirim?

Dediğim gibi yapamazsınız. Laptop monitorlerin dahili grafik (sizde Intel) yönetiyor ve Intel'de izin vermiyor monitör OC'ye. Sadece firmalar degistirebilir onları zaten monitör OC'ye izin veren tek firma NVIDIA.

OC değil de 60'a düşmeyi deneyecektim.

Hocam masaüstünde sağtık görüntü ayarlarından aşağı inip gelişmiş ekran ayarlarına bakın. Orada 144, 120 veya 165(sizinki hangisi ise)yazar oraya tıklayın eğer 60 seçeneği çıkıyorsa seçin ancak çıkmıyorsa ekranınız desteklemiyor demektir. Neden 60 yapmak istemiştiniz acaba sorabilir miyim sorun olmayacaksa?

Hocam masaüstünde sağtık görüntü ayarlarından aşağı inip gelişmiş ekran ayarlarına bakın. Orada 144, 120 veya 165(sizinki hangisi ise)yazar oraya tıklayın eğer 60 seçeneği çıkıyorsa seçin ancak çıkmıyorsa ekranınız desteklemiyor demektir. Neden 60 yapmak istemiştiniz acaba sorabilir miyim sorun olmayacaksa?

Estağfurullah söyleyeyim tabii GTX 1650 bildiğiniz üzere çok da güçlü bir kart değil 144FPS veremediği her oyunda kasmalar donmalar ve hafif hafif yırtılmalar yaratıyor ekranı 60 sa sabitlersem 60FPS verebileceği için daha akıcı oynarım en azından diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı