GTX 1650 Gaming günümüz oyunları için yeterli mi?

@Hüseyindjkdkd 1650 şimdiki oyunları highda zor oynatıyor, 2-3 sene sonrakileri nasıl oynatsın. Şimdiki oyunları bile ortada oynatıyor. RX570 daha üstün bir kart, ama daha yeni olan 1650 almayı tercih ederdim. RX580 ile 1650S karşılaşmasında 1650S biraz öne geçerken, 1650 nasıl RX580'i geçebilir ki.

Kuzenimde Radeon RX 570 8 GB var PUBG'de 75 80 derecelerde çalışıyor
Bir arkadaşım da yeni GTX 1650 aldı 60 derece de çalışıyor
Güzel kullanırsan 10 yıl gider
Ama hiç görmemiş gibi kullancaksan 1 haftadan fazla gitmez
Günümüz oyunlarını Ultra veya yüksek ayarlarda rahat oynatır(güzel bir işlemci ve RAM'de alırsan tabii)
Onun dışında rakiplerinden de üstün bir kart RX 570 almayı düşünenler GTX 1650 alsınlar
Hem daha hızlı hem de aynı FPS veriyor(powered by benchmark)
Onun dışında güzel bir kart NVIDIA'nın kalitesi tartışılmaz dostum
2 Sene sonra çıkcak oyunları bile yüksek ayarlarda oynatır muhtemelen
Belki 4 sene sonra medium ayarlara geçersin güzel kullanırsan 8 yıl sonraki oyunları bile kaldırır lo da oynatır
Sen yine de görüntüden taviz verme gelecekte nolcagı pek bilinmez 2-3 sene sonra bütçenin el verdiği daha iyi bir kart almanı öneririm
Görmemiş olanlar nasıl kullanırlar ve 1 haftada kartın ömrü nasıl biter? Açıklayabilir misiniz rica etsem? Kalitesi tartışılmayan NVIDIA'nın forumlarında dolaşırsan biraz kullanıcıların boğuştuğu sorunları görebilirsin. Şu an var olan oyunları yüksek ayarlarda oynatmayan kart hakkında iki sene sonra çıkan oyunları yüksek ayarda oynatır diyorsun :D.

@Rw1NNN
RX 580'ni geçemez.
RX 570 muadili bir kart.
Sıcaklık olarak ikisinden de iyi bir kart.
Arkadaştan rica ettim bilgisayarındaki bu oyunları High ayarlarda oynadıgını söyledi.
Far Cry 5 Ultra.
Far Cry Primal Ultra.
GTA V Ultra.
PES 2021 High.
PES 2020 High.
CoD cold of war (bazı seçenekler normal bazıları High)
Black Ops 3 High.
Ve Cyberpunk (720P High)
(i7 8700K 16 GB DDR4)
PUBG Lite High.
En düsük 40FPS en yüksek 75FPS civarı aldıgını belirtti arkadasımın oynadıgı oyınlar kısıtlı bende onun yalancısıyım :)

Görmemiş olanlar nasıl kullanırlar ve 1 haftada kartın ömrü nasıl biter? Açıklayabilir misiniz rica etsem? Kalitesi tartışılmayan NVIDIA'nın forumlarında dolaşırsan biraz kullanıcıların boğuştuğu sorunları görebilirsin. Şu an var olan oyunları yüksek ayarlarda oynatmayan kart hakkında iki sene sonra çıkan
Görmemiş derken mecazi deyim anlamında
Kartı yüksek piksel de düsük bi islemci ve ramle kullanarak bilinçsiz overclock yapımı ve düşük psu ile bozmak mümkün
E bi laf var demirden olsa yine *mına koyarsınınız diye

Hocam ben 1650 laptop modelini kullanıyorum çok fazla oyun ile işim yok ama odyssey çok merak ettiğim için satın aldım oynuyorum low ayarlarda 35 60 fps arası değişiyor ancak pc hiç ısınmıyor ekran kartı 56 en fazla 58 derece oldu onun dışında arada lol atıyorum sabit fps 120 ayarlardım ayarlar yüksek bir sorun çıkarmtıyor gayet iyi ve rahat oynuyorum eğer bunlar dışında rdr2 call of duty gibi oyunları high falan oynamak istiyorum dersen yeterli olur mu bilmem.

Bende 1650 var nba 2k22 sabit 140 fps alıyorum bu gta konusunda ise gayet başarılı fivem de 16 GB RAM ryzen 5 3600 ile 140 fps ve üstü alıyorum normal gta bi hayli daha yüksek fps verecektir

Yeni konular

Geri
Yukarı