GTX 1650 - i5 11400F sistem performansı bir anda düştü

Taylaen

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
H510-A PRO
İşlemci
İ5-11400F
Geçen Kurban Bayramı'nın başlarında elime GTX1650 i5 11400F gibi özellikleri olan bir bilgisayar geçti ilk günlerinden beri bilgisayarı zorlayacak herhangi bir aktivitede bulunmadım(mining vb.). Sürücüleri yenilendikçe güncelliyorum BIOS güncellemesini daha yeni yaptım ve bilgisayarı bu yüzden formatladım ona rağmen hala aynı şeyi yaşıyorum. Örnek olarak eskiden (1 hafta önce) Fortnite da 144 160 FPS alırken şu an lobide zar zor 120 oyunda 20 30 FPS alıyorum. Ayrıca bir diğer oyunda da denedim Alien: Isolation'da onda da normalde hiç kasmadan dropsuz 160 200 FPS alırken sürekli drop yiyorum ve 60 FPS Minecraft, Minecraft Dungeons'ta da aynı sorun var. Virüs taraması yaptım, BIOS güncelledim bilgisayarı formatladım, sürücülerim güncel, chipset kurulumunu yeni yaptım.

Sicakliklar ne durumda bence islemci throotle yapiyor.

Bu işlemci ile stok fanla 100 dereceyi gördüm. Sıcaklıklar yüzünden olabilir. Termal macun yenilemesi de gerekiyor olabilir. Sıcaklık değerleri yüzünden bir anda performans düşmesi biraz mantıksız ama bu işlemciden her şey beklenir.

Bu işlemci ile stok fanla 100 dereceyi gördüm. Sıcaklıklar yüzünden olabilir. Termal macun yenilemesi de gerekiyor olabilir. Sıcaklık değerleri yüzünden bir anda performans düşmesi biraz mantıksız ama bu işlemciden her şey beklenir.

Parçalarımın hepsinin sıcaklık değerini görebileceğim bir menü var mı yoksa ek bir program mı kullanmalıyım kullanmalıysam ne kullanmalıyım.

Parçalarımın hepsinin sıcaklık değerini görebileceğim bir menü var mı yoksa ek bir program mı kullanmalıyım kullanmalıysam ne kullanmalıyım.

Afterburner yeterli olur gerekli parçalar için.

Afterburner yükledim parçalatımın sıcaklığını nereden kontrol edebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci ve ekran kartının yük altındaki sıcaklığı yeterli olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci ve ekran kartının yük altındaki sıcaklığı yeterli olur.

Normalde de en az FPS aldıgım yerde çektim adaya atlarken ki kısım.

Dosya Ekleri

• 457226D3-AE96-4E13-9E3F-E72F4F4431FA.jpeg
    457226D3-AE96-4E13-9E3F-E72F4F4431FA.jpeg
    296,6 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı