GTX 1650 i5 9300H sistemde PUBG'de %100 CPU kullanimi normal mi?

MuhammmedArıkan

Centipat
Öncelikle iyi gunler. Ben GTX 1650, i5 9300H, 8 GB RAM olan bir laptopta PUBG oynarken CPU kullanımı 100 oluyor. Oyunda drop görmüyorum cok fazla. Ama %100 kullanım bana fazla geldi. Acaba bunun sisteme bir zararı olur mu* Sormak istediğim 2. soru, bir arkadaşım 2 tane komut soyledi.

Powercfg /setacvalueındex SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR ıdledısable 000.
Powercfg /setactıve SCHEME_CURRENT

Bu komutlar nedir acaba? Bunları yapınca kullanım 70-80'lere düştü ama oyundaki FPS değerleri de düştü bununla birlikte.
Bu komutlar ne için kulllanılır ve ben nasıl geri alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komutlar hakkında bilgim yok. İşlemci kullanımı 100 iken kartın kullanımı kaç dolaylarındaydı? Kodlardan sonra kullanım ekran kartı için değişti mi?

Orta ve düşük grafik ayarlarında dar bogaz değil 100'de oluyor ekran kartı akşam tekrar baktığımda ama işlemcideki yükün sebebi RAM yetersiz geliyor olabilir mi RAM 97-98 oranında kullanılıyordu bugun 8 GB RAM yeterli olmuyorda ondan dolayı mı işlemciye yükleniyor aceba.

Vallahi ben de bilmiyorum ama RAM'in %80'i aşması sıkıntılı bu 8 GB daha ekleyin derim.

İşlemci sıcaklığı nasıl?
İşlemci frekansı düşüyor mu, ne durumda?
Yüksek grafik ayarlarında dener misin?
Tek kanal RAM'de işlemciye fazla yüklenme durumlarına rastlanıyor bazen.

Orta ve düşük grafik ayarlarında dar bogaz değil 100'de oluyor ekran kartı akşam tekrar baktığımda ama işlemcideki yükün sebebi RAM yetersiz geliyor olabilir mi RAM 97-98 oranında kullanılıyordu bugun 8 GB RAM yeterli olmuyorda ondan dolayı mı işlemciye yükleniyor aceba.
Ram darboğazı yapacağını sanmıyorum. Öyle olsa drop yersin işlemci kullanımını etkilemez. Sorun ram ile ilgili değil. İşlemci muhtemelen frekans düşürüyor olmalı. Soğutmasıyla ilgili veya yazılımsal bir sorun mevcut olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı