GTX 1650 laptop bazen açıldığında takılmaya başlıyor

onaty

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i5-10200H CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz
NVIDIA GeForce GTX 1650
8GB RAM
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
İntel i5-10200H
Windows 11 kullanıyorum, bilgisayar ara sıra açıldıktan sonra aşırı takılmaya başlıyor. Oyuna giriyorum 120 FPS aldığım oyundan 5-20 FPS falan alıyorum ara sıra.
Yeniden başlatınca düzeliyor ama multiplayer oyunlarda ceza geliyor AFK kalındığı için. Nasıl düzeltebilirim? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u başlatırken ortaya çıakn takılma ise başlangıç uygulamalarına bir bak bunlar Windows açılırken otomatik olarak açılır görev yöneticisine gelerek başlangıç sekmesine tıkla buradan kontrol edebilirsin hangi programların açılıp açılmayacağını ya da bazı arka plan uygulamalarını kapatmayı da deneyebilirsin. YouTube'a Windows 11 performance Boost yazarak da Windows 11'in performansını artırabilirsin ayrıca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adımları da uygula bence eğer performans sorunları yaşıyorsan bu arada Windows'un ve ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığına bak.

Masaüstü mü dizüstü mü? Dizüstü bilgisayar ise markası nedir?
Dizüstü, Monster Notebook baya ucuza aldığım için olur böyle şeyler diyorum ama normalde olmuyordu :DD
Windows'u başlatırken ortaya çıakn takılma ise başlangıç uygulamalarına bir bak bunlar Windows açılırken otomatik olarak açılır görev yöneticisine gelerek başlangıç sekmesine tıkla buradan kontrol edebilirsin hangi programların açılıp açılmayacağını ya da bazı arka plan uygulamalarını kapatmayı da deneyebilirsin. YouTube'a Windows 11 performance Boost yazarak da Windows 11'in performansını artırabilirsin ayrıca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki adımları da uygula bence eğer performans sorunları yaşıyorsan bu arada Windows'un ve ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığına bak.
denicem ama bence bu ayarlarla alakası yok çünkü oyuna giriyorum fps max 30, pcyi yeniden başlatıyorum fps düzeliyor ama yinede denicem ona göre yanıt atarım

Tamamdır işimi gördü teşekkürler :) :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı