GTX 1650 laptop düşük FPS sorunu

uğur....

Picopat
Bende laptop var Lenovo ideaped Gaming GTX 1650, i5 10300H. Minecraft'ta FPS testi yaptım 406 FPS'i yi geçmiyor en düşük ayarlarda bile. Bir arkadaşım var, onda da aynı laptop var ve 600 alıyor. Sizce sorun ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Laptop'u prizde kullandığından emin ol.
  • Sürücülerini program olmadan manuel güncelle.
  • Güç seçeneğini yüksek performansa al, varsa laptop'un orijinal programından oyun moduna al.
  • NVIDIA denetim masasına girip her uygulamanın yüksek performanslı ekran kartını kullanmasına izin ver, aynı şekilde performans ayarı yaptıysan orijinal haline al.

Bende laptop var Lenovo ideaped Gaming GTX 1650, i5 10300H. Minecraft'ta FPS testi yaptım 406 FPS'i yi geçmiyor en düşük ayarlarda bile. Bir arkadaşım var, onda da aynı laptop var ve 600 alıyor. Sizce sorun ne?

Çözünürlük farklıdır ya da işlemciye bağlı olan Intel kartı Nviada kartının performansını düşürüyordur.

Aynen bir de büyük ihtimalle orada negatif lod tercihi kapalıdır onu aç ve diğer ayarların üstüne gelip onları performansa yönelik aç ya da kapa.

Güç seçeneğini yüksek performansa al, varsa laptop'un orijinal programından oyun moduna al.
Katılmıyorum. Laptoplarda yüksek performans eğer kasa soğutması iyi değilse ciddi ısınma yapıyor ve bu da parçaların gücünü kısmasıyla sonuçlanıyor. Gücü kısılan parçalar FPS veremiyor. Tam tersine yanında (Önerilen) yazan güç planını seçmelisin.

Katılmıyorum. Laptoplarda yüksek performans eğer kasa soğutması iyi değilse ciddi ısınma yapıyor ve bu da parçaların gücünü kısmasıyla sonuçlanıyor. Gücü kısılan parçalar FPS veremiyor. Tam tersine yanında (Önerilen) yazan güç planını seçmelisin.
Laptoplarda yüksek performans cihazın performansını gözle görülür bir şekilde arttırıyor, ayrıca ısınma açısından bir fark oluşturmuyor. Öyle olsaydı Windows o ayarı koymazdı.

Katılmıyorum. Laptoplarda yüksek performans eğer kasa soğutması iyi değilse ciddi ısınma yapıyor ve bu da parçaların gücünü kısmasıyla sonuçlanıyor. Gücü kısılan parçalar FPS veremiyor. Tam tersine yanında (önerilen) yazan güç planını seçmelisin.

Stok fan ile yaparsa ısınır ama stok fan kullanmaz oda.

Laptoplarda yüksek performans cihazın performansını gözle görülür bir şekilde arttırıyor, ayrıca ısınma açısından bir fark oluşturmuyor. Öyle olsaydı Windows o ayarı koymazdı.
Bu yüksek performansı kapattırarak kaç tane insanın problemini çözdüğüme inanır mısınız?
Stok fan ile yaparsa ısınır ama stok fan kullanmaz oda.
Evet soğutma iyiyse tam tersine Yüksek Performans çok iyi gider ama soğutma çok önemli.

Niahi performans yapmak daha iyi olur.
Eğer güç seçeneklerinde nihai performans ayarı yoksa CMD'yi açın ve şu kodu yazın powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00–03f14749eb61 sonra güç seçeneklerinden nihai performans a al.

Geri
Yukarı