GTX 1650 Minecraft düşük FPS

Tregrast

Hectopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 serisinden oyuncu laptopuna sahibim, ancak almam gereken FPS'in çok çok altında alıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Ayrıca siz sormadan ben cevaplayayım, ekran kartlarımın driverleri güncel, Minecraft orijinal, NVIDIA ayarlarını sıfırladım, sıcaklık 90'a arada bir çıkıyor sadece (ısı değerlerim alttaki video ile aynı.)

NOT: Aldığım FPS en fazla 120-130.

Bilgisayar özelliklerim:
İşlemci: i5 10300H.
Ekran kartı: GTX 1650, Intel HD Graphics (oyunda GTX'i kullanıyor.)
RAM: 16 GB.
Almam gereken FPS bu videodakinden bir tık daha fazla olmalı (çünkü işlemcim daha iyi):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Oynadığınız sürümde Java optimizasyon sorunu var mı? (yeni çıkan bir sorun bu bilmeyenler için.)
Yüksek ayarlarda oynuyorum, yüksek ayarlarda dahi yüksek fps almalıyım. Java optimizasyon sorunu olduğunu nasıl anlayabilirim? Eğer çökme vs. ise çökme yok. Oynadığım sürüm 1.17.1
OptiFine kurulumu.
Evet, Sodium bile denedim aynı.

Darboğaz 25 chunk 16 GB RAM'la 30 FPS alıyorum ben RTX 3060 ekran kartı kullanımını %7 falandı bende sende nasıl
Sol üstte göründüğü gibi, %30-40 sularında kullanıyor ekran kartını.

Dosya Ekleri

• aSCasc.png
    aSCasc.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 84
Yüksek ayarlarda oynuyorum, yüksek ayarlarda dahi yüksek FPS almalıyım. Java optimizasyon sorunu olduğunu nasıl anlayabilirim? Eğer çökme vs. ise çökme yok. Oynadığım sürüm 1.17.1

Evet, sodium bile denedim aynı.

Hmm, peki drop yiyor musunuz? Ayrıca düşükde ne kadar FPS alıyorsunuz? (bir şey yapacağım ondan soruyorum)

Hmm, peki drop yiyor musunuz? Ayrıca düşükde ne kadar FPS alıyorsunuz? (bir şey yapacağım ondan soruyorum)
En düşüğe alınca da aynı, drop yemiyorum. Yukarıda attığım resimde gördüğünüz FPS'de en fazla o, sabit durup ss aldığım için yükseldi. Etrafta yürürken 80-90 FPS alıyorum.
Minecraft için normal kullanım V-Sync açıkmı FPS'i sabitledinmi y
V-Sync açınca da kapatınca da aynı FPS'i alıyorum (Hatta V-Sync açınca ekran hızıma çıkmamasına rağmen daha düşük fps alıyorum.) O yüzden hep kapalı.
Dün siz böyle söyleyince bugün daha ayrıntılı inceledim FPS değerlerini, Minecraft'ta başka yönlere döndüğümde FPS 120-130'dan birden bire 70-80'e düşüp bir süre sonra eski haline geliyor. Bu düşüş de ekranda belirginleşiyor tabi, Hz değerlerimin altına düştüğü için takılma olmuş gibi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleme:
Minecraft işlemciyle çalışır ekran kartıyla değil. Benim ekran kartım GTX 1050 gibi kötü bir ekran kartı ona rağmen Minecraft'ta ne kadar zorlarsam zorlayayım ekran kartı kullanımı %30'u geçmiyor. Ama eğer bilgisayarınızda grafik kartı varsa ondan dolayı olabilir. Minecraft bazen kaliteli ekran kartını otomatik algılamıyor. F3 açıp fotoğraf atar mısınız lütfen? OptiFine kurulu mu? Hangi sürümde oynuyorsunuz? Mod var mı? Java güncel mi? ESC = ayarlar = görüntü ayarları'na girip fotoğraf alıp atar mısınız lütfen?

Geri
Yukarı