GTX 1650 laptop düşük FPS veriyor

• Konuyu başlatan HmK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 999

HmK

Hectopat
Merhaba. 120Hz monitörüm var neredeyse 120'nin üstüne FPS çıkmıyor. Genellikle 110 ve 100 arasında. Ve bir de Twitch'te yayın yapmaya çalışıyorum, 90'a kadar düşüyor. Acaba normal mi bu değerler? Oynadığım oyunlar FPS oyunları.
i5 10300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.
256 GB SSD.
1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 120Hz monitörüm var neredeyse 120'nin üstüne FPS çıkmıyor. Genellikle 110 ve 100 arasında. Ve bir de Twitch'te yayın yapmaya çalışıyorum, 90'a kadar düşüyor. Acaba normal mi bu değerler? Oynadığım oyunlar FPS oyunları.
i5 10300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.
256 GB SSD.
1TB HDD.
Ya arkadaşım size kaç kez laptop alınmaz diyoruz.Eğer zorunlu bir gereksiniminiz yoksa.Gtx 1650 zaten şu an piyasaki en düşük ekran kartı.Gtx 1050 1050tilardan bahsetmiyorum.120hz tazeleme hızı demek 120 fpsleri geçecek anlamına gelmiyor.Yayın demek öyle basit bir iş değil gerçek anlamda bir yayın için kuvvetli bir işlemci 6 çekirdekli olması lazım.Ve bilgisayarınıza ram yükseltmesi yapın 8gb ram daha eklerseniz arada 5-10 belkide daha fazla fps artışı olacaktır.
Ama gtx 1650li laptop neden aldınız önermiyorum şahsen gta 5i ultrada donarak açar.İlk başta güzel ama bilgisayar ısındıkça çok fazla droplar girecektir oyunda.Cihazınızı kötülemiyorum bir laptop için yüksek değerler ama işiniz oyun ve yayınsa yetersiz bir bilgisayar bu benim şahsi fikrim.
Gamer laptop tuzaklarına düşüyorsunuz sonrada böyle her yerleri dolaşıyorsunuz.Bana kalırsa ekran kartlarının fiyatları düşsün.Yeni bir kaliteli pc al.Bu arada soruna cevap verim kesinlikle normal değerler zaten laptoptaki ekran kartlarda bildiğim kadarıyla yanlış olmasın ekran kartı performansı pc modelindeki ekran kartına nazaren %5 performansı daha düşük.O kadar para verdiniz neden bu kadar fps alıyorum diyorsunuz fpsleriniz normal aldığınız bilgisayar düşük 2 sene sonra fpslerin rezilliklerinide göreceksiniz.

Ya arkadaşım size kaç kez laptop alınmaz diyoruz. Eğer zorunlu bir gereksiniminiz yoksa. GTX 1650 zaten şu an piyasaki en düşük ekran kartı. GTX 1050 1050 Ti'lardan bahsetmiyorum. 120Hz tazeleme hızı demek 120 FPS'leri geçecek anlamına gelmiyor. Yayın demek öyle basit bir iş değil gerçek anlamda bir yayın için kuvvetli bir işlemci 6 çekirdekli olması lazım. Ve bilgisayarınıza RAM yükseltmesi yapın 8 GB RAM daha eklerseniz arada 5-10 belki de daha fazla FPS artışı olacaktır.
Ama GTX 1650'li laptop neden aldınız önermiyorum şahsen GTA 5'i Ultra'da donarak açar. İlk başta güzel ama bilgisayar ısındıkça çok fazla droplar girecektir oyunda. Cihazınızı kötülemiyorum bir laptop için yüksek değerler ama işiniz oyun ve yayınsa yetersiz bir bilgisayar bu benim şahsi fikrim.
Gamer laptop tuzaklarına düşüyorsunuz sonrada böyle her yerleri dolaşıyorsunuz. Bana kalırsa ekran kartlarının fiyatları düşsün. Yeni bir kaliteli PC al. Bu arada soruna cevap verim kesinlikle normal değerler zaten laptoptaki ekran kartlarda bildiğim kadarıyla yanlış olmasın ekran kartı performansı PC modelindeki ekran kartına nazaren %5 performansı daha düşük. O kadar para verdiniz neden bu kadar FPS alıyorum diyorsunuz fpsleriniz normal aldığınız bilgisayar düşük 2 sene sonra FPS'lerin rezilliklerini de göreceksiniz.

Gerçekten ilginç bir düşünce tarzın var. Belki adam taşınacak bir de PC taşımak istemiyor ya da gerektiğinde okula götürüp kullanacak olamaz mı? Herkes PC dizip başında oturmak zorunda mı?

Geri
Yukarı