GTX 1650 sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

muhammed burak

Hectopat
GTX 1650, i5 7400, 8 GB RAM; Cache, Train haritalarında 80-90 FPS alıyorum. Tabii 140-150 FPS'e kadar çıkıyor. Ekran kartı sıcaklıgım 40 derece, oyunda işlemcim de aynı derece. Bilgisayarımda çok fazla video var. Ondan olabilir mi? Ve oyun fazla akıcı degil. Aynı sisteme sahip olan arkadaşlarım 250-200 FPS altına düşmüyorlar. Yardımınız için teşekkür ederim.

GTX 1650, i5 7400, 8 GB RAM; Cache, Train haritalarında 80-90 FPS alıyorum. Tabii 140-150 FPS'e kadar çıkıyor. Ekran kartı sıcaklıgım 40 derece, oyunda işlemcim de aynı derece. Bilgisayarımda çok fazla video var. Ondan olabilir mi? Ve oyun fazla akıcı degil. Aynı sisteme sahip olan arkadaşlarım 250-200 FPS altına düşmüyorlar. Yardımınız için teşekkür ederim.
Eklemeyi unuttum. konsoldan Fps_max 0 komutunu deneyebilirsiniz.

Kardeşim. Senin i5 7400 GTX 1650'ye uyum sağlayamıyor. Bundan sebeptir çünkü o ekran kartına en az 10. nesil i5 8 çekirdekli işlemci gereklidir. Bütün oyun yükünü ekran kartı saglayamaz gibi bir şey soz konusu oluyor.

Sistemine göre 1 tane daha 8 GB RAM almanı önerebilirim FPS artabilir. FPS arttırma videolarını izledin olarak düşünüyorum. Torrent vb. crack oyun indirdin mi? İndirdiysen kontrol ettin mi? Trojan mining vb. bilgisayarında olabilir ve FPS çok düşmesine sebep olabilir. Ayrıca laptop mu masaüstü mü? Eğer laptopsa ısınınca çok FPS düşmesi vb. olabilir. Masaüstü ise RAM testi ekran kartı testi belki yapmayı deneyebilirsin BİİZNİLLAH (C.C). Eğer fayda vermezse SSD alanını boşaltmanı öneririm. Bilgisayarda çok fazla depolama alanı bilgisayarı zorlayabilir. NVIDIA ayarları vb. yapmadıysan yapabilirsin. Ayrıca RAM alacaksan aynısını alman gerekiyor. Aynı sistem bende de var ve 8x2 yaptığında performans artıyor. Ancak benim sistemde anakart arızalı olduğu için 8x2 RAM mavi ekrana sebep oluyor. Sende aynı sorunu yaşarsan tanıdık bilgisayarcıya götürmeni isterim İN ŞAA Allah (C.C) BİİZNİLLAH (C.C) TEKVİN EDEN Allah (C.C) YOKTAN VAR EDEN Allah (C.C) Amin.
Bir başka tavsiye ise sistemindeki i5 işlemciyi AMD Ryzen 3 3200G ya da AMD Ryzen 5 5500 olarak değiştirebilirsin. AMD Ryzen 5 5500 daha iyi olabilir BİİZNİLLAH (C.C).

Yeni konular

Geri
Yukarı