GTX 1650 laptop GameLoop PUBG'de 40-50 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

ŞenolGüneş

Hectopat
Yer
Bursa Nilüfer
Daha fazla  
GTX 1650, R5 5600H ve 8 GB RAM'li laptop var. GameLoop PUBG'ya girdiğimde 40-60 arası FPS değerleri alıyorum. Normal değil bence, çok fazla kasma hissiyatı veriyor. Hele Fight'larda ya da adamın çok olduğu yerde 30 FPS falan oluyor. Nasıl düzelir bu?

GTX 1650, R5 5600H ve 8 GB RAM'li laptop var. GameLoop PUBG'ya girdiğimde 40-60 arası FPS değerleri alıyorum. Normal değil bence, çok fazla kasma hissiyatı veriyor. Hele Fight'larda ya da adamın çok olduğu yerde 30 FPS falan oluyor. Nasıl düzelir bu?

BIOS'tan CPU virtualization(AMD kanadında "SVM mode" olarak geçer genelde) ayarı açık değilse açın. GameLoop'a atanan GPU'yu NVIDIA Denetim Masası'ndan NVIDIA olarak değiştirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'tan CPU virtualization(AMD kanadında "SVM mode" olarak geçer genelde) ayarı açık değilse açın. GameLoop'a atanan GPU'yu NVIDIA Denetim Masası'ndan NVIDIA olarak değiştirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denedim aynı şekilde kullanıldığı gözüküyor ama oyun içi ekran kartı ve işlemci kullanım değerleri çok düşük %10-15 seviyelerinde geziyor. Değerler bu şekilde;
1707555911160.png

Denedim aynı şekilde kullanıldığı gözüküyor ama oyun içi ekran kartı ve işlemci kullanım değerleri çok düşük %10-15 seviyelerinde geziyor. Değerler bu şekilde;
Eki Görüntüle 2112175

Bilgisayar güç ayarlarını kontrol eder misiniz?

Eğer şarjda değilse şarja takıp deneyin.

Bilgisayar güç ayarlarını kontrol eder misiniz?

Eğer şarjda değilse şarja takıp deneyin.

Şarja takılı şekilde kullanıyorum her zaman. Güç ayarlarında sadece işlemciyi base Clock'a çektim, başka ayar yapmadım. Güç planını normal haline getirince de aynı durum var.

Bir 8'lik daha ekletmende fayda var.

Farkındayım ama 8 GB RAM'den dolayı bu kadar düşüş olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı