GTX 1650 laptopta oyun oynarken ekran kartı kullanımı %99'a çıkıyor

efebey377

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dizüstü bilgisayar kullanıyorum NVIDIA GeForce GTX 1650'm var ama bir süre eFootball 2024 oynadıktan sonra ekran kartı kullanımım %99'a çıkıyor ve düşmüyor. Biraz bekliyorum, tekrar giriyorum aynı şekil. Ne yapmam lazım? Oyun için ekran kartı yeterli olduğunu düşünüyorum.

Merhaba dizüstü bilgisayar kullanıyorum NVIDIA GeForce GTX 1650'm var ama bir süre eFootball 2024 oynadıktan sonra ekran kartı kullanımım %99'a çıkıyor ve düşmüyor. Biraz bekliyorum, tekrar giriyorum aynı şekil. Ne yapmam lazım? Oyun için ekran kartı yeterli olduğunu düşünüyorum.

Oyunda 100 de yüz olması iyi bir şey tam performans kullanır fakat oyundan sonra 100 de yüz ise bilemeyeceğim.

Bu iyi bir şey ekran kartın tam performans veriyor yani en yüksek FPS'i alıyorsun.

Ama oyunu bir zaman oynadıktan sonra 15 FPS üstüne çıkmıyor bu neden olabilir?
Isınmasından kaynaklı hocam.
İyi bir laptop soğutucu alın.

Geçen arkadaşım da diyordu öküz herif battaniye üstünde oynuyor.
Sonra laptobu kıracağım falan diyordu neyse konu bu değil.

Geçen arkadaşım da diyordu öküz herif battaniye üstünde oynuyor.
Sonra laptopu kıracağım falan diyordu neyse konu bu değil.

Isınmasından kaynaklı olduğuna emin misiniz? Bende Sapphire Pulse Low profile RX 6400 var tek fanlı. Örneğin Forza Horizon 4E girdiğimde ekran kartı kullanımı %70 %80 oluyor sonradan o kullanım %99a geliyor ve yer yer 60 FPS'ten 55-50ye düşüyor. Bir de oyuna ilk girdiğimde sıcaklık 60-62 derece oluyor ama %99 kullanımda 68-69 oluyor en fazla. Çok sıcaklık değişimi de yok aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı