GTX 1650 LoL'de tam performans veremiyor

Utkucosmic

Hectopat
GTX 1650 ekran kartıyla LoL'de Ultra'da 200 civarı FPS almam gerekirken aldığım FPS 100 civarı. TF'lerde 30-40'a düşüyor ama sorun bu da değil. En düşük grafiklere çeksem bile FPS 100'lerde ve monitörde hareketler biraz gecikmeli geliyor. Ekran kartı sanki kendini zorlamamak için tam performansta çalışmıyor gibi. Valorant'ta da durum benzer şekilde, her öldüğümde drop giriyor. Ekran kartı kullanımı %30-40'larda niye FPS'i sınırsız yapmama rağmen tam gücü vermiyor anlayamadım.

Dosya Ekleri

• League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    League of Legends Screenshot 2020.10.25 - 23.45.38.49.png
    960,7 KB · Görüntüleme: 92
Monster olduğu için USB siyle geldi zaten içinde tüm driverlar var hepsini kurdum Windows Update'lerini bitirdim ondan sonra oyunları yükledim.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA Bu sürücüyü indirip temiz kurulum yapar mısın?
Monster olduğu için USB siyle geldi zaten içinde tüm driverlar var
Güncel driverler olacağı kesin değil sonuç olarak senede 1 falan doldurulup kutuların içine atılıyorlar.

Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA bu sürücüyü indirip temiz kurulum yapar mısın?

Güncel driverler olacağı kesin değil sonuç olarak senede 1 falan doldurulup kutuların içine atılıyorlar.

GeForce Experience kurduktan sonra oradan indirmiştim zaten bu programı da.
GeForce Experience kurduktan sonra oradan indirmiştim zaten bu programı da.

Şu an bir daha kuruyorum.
Bir daha kurdum temiz kurulumu seçtim ayarları 0'dan yaptım biraz yükseldi sanki FPS'ler ama ekran kartı kullanım yüzdeleri hala düşük.

Son düzenleme:
bende aynı sorunu yasıyorum sistem r5 2600 8g ram rx570 ekran kartı
ama ekran kartı lol ve valoda %40 %30 arası kullanıyo diger oyunlarda hicbir sorun yok %100 kullanıyo bu sorunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim cunku lolde 120 100 fps veriyo benım monitor 165hz istediğim sonucu alamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı