R5 2600 sistem tam performans veremiyor

ekenf

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3-4 aydır bilgisayarım LoL, CS:GO, Warzone gibi oyunlarda FPS sorunu yaşatıyor. Bazen oyun oynarken veya boşta dururken donuyor ve siyah ekran geliyor ancak bilgisayar çalışıyor. Bir başka sorun da monitör uyku moduna geçtiği zaman ekran kartı kapanıp kapanıp açılıyor, ekran kartında sabit yanan aydınlatma ışıklarından anlıyorum bunu. Işıkları sönüyor, 3-4 saniye sonra tekrar çalışmaya başlıyor ama fanlar maksimum hızda dönüyor. Aşağıya yaptığım testin sonucunu ve sistemimi ekliyorum.

test.png

UserBenchmarks: Game 57%, Desk 86%, Work 52%
CPU: AMD Ryzen 5 2600 - 82.9%
GPU: AMD RX 590 - 61.1%
SSD: HyperX Fury 3D 480GB - 82.8%
HDD: Seagate ST3320820AS 320GB - 45.1%
USB: SanDisk Cruzer Edge 32 GB - 6.8%
RAM: G.Skill F4 DDR4 3000 C16 2x8GB - 104%
MBD: Gigabyte GA-B450M S2H

Ek olarak, BIOS, ekran kartı, Windows, güncelleyebileceğim her şeyi güncelledim ve format atalı 3 gün oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız testi takmayın. OCCT ile 3D ve PowerPoint testi yapın. Donma ve siyah ekran hatası genel olarak ekran kartından kaynaklanacak bir durum. Donanimsal ya da yazılımsal olabilir. Tabii PSU'yu da kontrol etmekte fayda var.

Çok aşırı rahatsız edici derecede yaşamıyorum ama yinede insanın aklını kurcalıyor böyle şeyler. Bir de bu OCCT testini yapınca iyice şüphe etmeye başlamıştım. Donanımların sağlığını nasıl anlayabilirim?

Geri
Yukarı