GTX 1650 Minecraft kasma sorunu

husubtw

Centipat
Yer
Arch Linux
Diğer oyunlarda problem yok ancak Minecraft'da ayarlar düşük olduğu halde kasıyor (50-70 FPS). Optifine kullanıyorum. Gölgelendirme açarsam FPS 27'ye kadar geriliyor (Gölgelendirme paketi: Sildurs Vibrant Shaders v1.24 Lite). Bu paketi GTX 1050 ile kasmadan kullananları gördüm. FPS sorununu nasıl çözebilirim?

Makaleler
1
Yer
Mezar
Diğer oyunlarda problem yok ancak Minecraft'da ayarlar düşük olduğu halde kasıyor (50-70 FPS). Optifine kullanıyorum. Gölgelendirme açarsam FPS 27'ye kadar geriliyor (Gölgelendirme paketi: Sildurs Vibrant Shaders v1.24 Lite). Bu paketi GTX 1050 ile kasmadan kullananları gördüm. FPS sorununu nasıl çözebilirim?
RAM, SSD, HDD miktarını da söyleyin.
Olmazsa, optimizasyon sıkıntılı.

Spatula

Centipat
Minecraft ram odaklı bir oyun olarak biliyorum raminizi söylermisiniz.

Ajay Ghale

Picopat
Intel Core i7-9750H @2.60 GHz
Şimdi kardeşim işlemcin iyi ama RAM'in 4 GB falansa olabilir, bir de laptop kullanıyorsun sanırım, laptop fazla ısınıyor olabilir, sen şöyle yap şimdi. Güç planı seçin yaz arama kısmına, oradan yüksek performansı seç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı