GTX 1650 PassMark testinde GPGPU hatası

BedirhanEzder

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba. Valaront'da drop sorunları yaşıyordum. desteğe mesaj attığımda bir benchMARK testi istediler donanımda sorun olup olmadığını anlamak için ve bana bu programı önerdiler:

Testlerini yapmamı istedikleri liste şöyle:
  • CPU
  • 2D Graphics.
  • 3D Graphics.
  • Disk
  • Memory (RAM)
GPGPU 15 dakikalık testte 14 error verdi. Sorunu da Türkçe'ye çevirdiğimizde "GPGPU, doğrulama için gereken grafik kaynağına erişemiyor."
hatasını aldım.

Ekran görüntüsü 2022-06-15 001752.png

Sıcaklığı kendim ekledim. Sıcaklık kaynaklı bir şey olabileceği geldi aklıma ama orada bir sorun gözükmüyor.

Valorant'da en düşük ayarlarda oynayamıyorum saçma bir şekilde hem ekran kartı hem de işlemciyi %90 seviyelerinde kullanıyor ama her şeyi yükseğe çektiğimde bu oran ekran kartında %40 işlemcide %60 oluyor. Yüksek ayarlarda drop daha az olurken düşük ayarlarda oynatmıyor. Resmen sadece drop olsa iyi ama uzun süreli donmalar var ve dereceli maçlarda olduğunda raunt kaybetmeye neden oluyor bu durum. Hatta ekranım tamamen siyah oluyor, CTRL+ALT+DEL gibi fonksiyonları kullanamıyorum, bilgisayara rest atmadan düzelmiyor.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
  • Ekran kartı: INNO3D GTX 1650.
  • RAM: G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Valaront'da drop sorunları yaşıyordum. Desteğe mesaj attığımda bir benchMARK testi istediler donanımda sorun olup olmadığını anlamak için ve bana bu programı önerdiler:

Testlerini yapmamı istedikleri liste şöyle:
  • CPU
  • 2D Graphics.
  • 3D Graphics.
  • Disk
  • Memory (RAM)
GPGPU 15 dakikalık testte 14 error verdi. Sorunu da Türkçe'ye çevirdiğimizde "GPGPU, doğrulama için gereken grafik kaynağına erişemiyor."
Hatasını aldım.

Eki Görüntüle 1420315

Sıcaklığı kendim ekledim. Sıcaklık kaynaklı bir şey olabileceği geldi aklıma ama orada bir sorun gözükmüyor.

Valorant'ta en düşük ayarlarda oynayamıyorum saçma bir şekilde hem ekran kartı hem de işlemciyi %90 seviyelerinde kullanıyor ama her şeyi yükseğe çektiğimde bu oran ekran kartında %40 işlemcide %60 oluyor. Yüksek ayarlarda drop daha az olurken düşük ayarlarda oynatmıyor. Resmen sadece drop olsa iyi ama uzun süreli donmalar var ve dereceli maçlarda olduğunda raunt kaybetmeye neden oluyor bu durum. Hatta ekranım tamamen siyah oluyor, CTRL+ALT+DEL gibi fonksiyonları kullanamıyorum, bilgisayara rest atmadan düzelmiyor.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
  • Ekran kartı: INNO3D GTX 1650.
  • RAM: G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200 MHz.

Ekran kartını nereden satın aldın? Çakma gibi geldi bana. GPU-Z'den bir kontrol et.

Ekran kartını nereden satın aldın? Çakma gibi geldi bana. GPU-Z'den bir kontrol et.
GameGaraj üzerinden satın aldım. Bu olayı sadece valoda görüyorum Cyberpunk gibi bir sorunlu oyunu low settings 50-60 FPS oynamıştım. CODMW medium settings 90-100 FPS
3D Mark öneririm, daha stabil bir test.
Önerdiğiniz programda bu şekilde bir gösterim mevcut mudur ?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.06.15 - 10.54.40.81.png
    Desktop Screenshot 2022.06.15 - 10.54.40.81.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 26
  • Desktop Screenshot 2022.06.15 - 10.54.43.56.png
    Desktop Screenshot 2022.06.15 - 10.54.43.56.png
    3 MB · Görüntüleme: 23
GameGaraj üzerinden satın aldım. Bu olayı sadece Valorant'ta görüyorum Cyberpunk gibi bir sorunlu oyunu Low settings 50-60 FPS oynamıştım. CODMW medium settings 90-100 FPS

Önerdiğiniz programda bu şekilde bir gösterim mevcut mudur?

Hocam bir sorun var bu kartta. Ben 1660 Ti ile Cyberpunk'ta 80 - 90 FPS görüyordum. Bir de üzerine sıcaklık sorunum var.

Yeni konular

Geri
Yukarı