GTX 1650 R5 4600H sistem performans düşüklüğü

Shimizu

Decapat
- GTX 1650.
- AMD Ryzen 5 4600H.
- Kingston 1x8 GB 3200 MHz
- 512 GB M.2 SSD (daha fazla ayrıntısına bakmadım.)

Yakın zamanlarda Acer Nitro 5 AN515-44 ürününü satın aldım ancak gereksiz FPS düşüklüğü mevcut. Şu anda laptopta çok fazla oyun yok sadece LoL ve Valorant mevcut ancak AMD'nin kendi Denetim Masası'na bakarak söyleyebilirim ki Valorant'ta ortalama 91 FPS LoL ise 92 FPS olarak yazıyor. Valorant düşük grafiklerde LoL ise orta-yüksek grafiklerde bu FPS değerlerini almaktayım. Oyunlarda ani takılmalar yaşanıyor özellikle LoL'de aniden 50-40 FPS'lere düştüğü oluyor 1-2 saniye sürdükten sonra tekrar geri 90-80 FPS civarlarına ulaşıyor ve buralarda dolaşıyor. Oyunlarda sıcaklığım ortalama bir sayı söylemek gerekirse 60° civarlarında dolaşıyor maksimum 70°de dolaşıyor. Sürücülerimin hepsi güncel bizzat elimle kendi sitelerinden güncelledim. Bilgisayarı da nihai performansta kullanmaktayım ancak yüksek performansta da nihaide de aynı FPS değerlerini aldığımı söyleyebilirim. Sizce sorun RAM'in Single Channel olmasından mı kaynaklı ya da yapılması gereken herhangi bir ayar vb. bir şey var mı NVIDIA ayarlarım performansta yüklü AMD'de öyle ancak herhangi bir katkılarını göremedim maalesef. Ek olarak Valorant'ı esas alarak söyleyeceğim düşük grafikler ve orta grafikler arasında hiçbir FPS farkı yok ancak her şeyi yükseğe alınca doğal olarak bir tık düşüşe geçiyor ancak LoL için aynısını söyleyemem çok yüksekte de düşük grafiklerde de sürekli aynı FPS değerlerini veriyor hiçbir farkı yok. Sizce sorunun temeli nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

MSI Afterburner kullanarak tekrar test edin. Power drain olmadığından ve doğru adaptörü kullandığınızdan emin olun. Arkada uygulama açmayın.

Geri
Yukarı