Çözüldü GTX 1650 R6 Six Siege FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TugraKheyxa

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 2800
Ekran kartı
1650 GTX
İşlemci
i5-9300
Dostlar merhaba, yaklaşık 2 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Ondan öncesinde böyle bir durum yoktu, araştırıp denemediğim kaynak kalmadı. Oyuna ilk girdiğim zaman her şey normal olarak çalışıyor, oyun içinde 150-170 FPS arası alıyorum fakat belli bir zaman sonra ani bir donma yaşanıyor ve FPS 20-30'lara kadar düşüyor. Kapatıp açınca sorun düzeliyor fakat yine aynı şekilde drop giriyor. Tam ekran iyileştirmeleri devre dışı, bütün donanım ve yazılımımda güncel ama sorun devam ediyor. Çıldırmama az kaldı, sıcaklık değerleri GPU 60-70 arası değişiyor. CPU da 70 75 arası devam ediyor. RAM, işlemci kullanımına baktığımda ise herhangi anormal bir durum göremedim. %100'lerde çalışma durumu yok. FPS odaklı başka oyunlarda böyle bir durum yaşamıyorum, sadece R6 da bu durum var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar uzun bir süredir final sınavlarım olduğu için buraya yazamadım. Sorunun çözümü bende şöyle oldu; İşlemci termal macununu yenilettim fanlarda ve çıkışlarında çok fazla toz vardı onlarıda def ettim temiz sıfır kurulumdan sonra sorun ortadan kalktı ilerleyen zamanlarda bidaha olmaz diye umut ediyorum.
Oyun dosyalarında bir bozulma olabilir mi? Dosya doğrulamayı dene. Vulkan modunda açıyorsan normal aç. Bir kaç güncellemeden sonra genel olarak böyle bir sorun oluştu zaten bir kaç kişide de gördüm en kötü güncellemeyle çözülecektir. Rainbowda benzeri bir durum yaşadığımda komple oyunu silip baştan yüklemiştim düzelmişti niyeyse. Rainbow arada yapıyor böyle şeyler.

Hocam durum Nvidia driveri ile alakalı olabilir mi acaba? Saçma gelebilir ama, son güncellemeden sonra sizdeki aynı durum Rust oyununda olmaya başladı. FPS değerlerim yerlerde sürünüyor. Reddit'e falan baktığımda bazı oyuncular da benle aynı durumdan şikayetçi.

Oyun dosyalarında bir bozulma olabilir mi? Dosya doğrulamayı dene. Vulkan modunda açıyorsan normal aç. Bir kaç güncellemeden sonra genel olarak böyle bir sorun oluştu zaten bir kaç kişide de gördüm en kötü güncellemeyle çözülecektir. Rainbowda benzeri bir durum yaşadığımda komple oyunu silip baştan yüklemiştim düzelmişti niyeyse. Rainbow arada yapıyor böyle şeyler.
Yok dostum denedim epic üzerinden başka bi hesapla indirdim fakat sonuç yine aynı
Hocam durum Nvidia driveri ile alakalı olabilir mi acaba? Saçma gelebilir ama, son güncellemeden sonra sizdeki aynı durum Rust oyununda olmaya başladı. FPS değerlerim yerlerde sürünüyor. Reddit'e falan baktığımda bazı oyuncular da benle aynı durumdan şikayetçi.
Olabilir hocam belki 1650 kartı yeni gelen güncellemeleri tam anlamıyla desteklemiyor olabilir
Ama araştırmaya devam ediyorum herhangi bir gelişme olursa yazacağım

Yok dostum denedim epic üzerinden başka bi hesapla indirdim fakat sonuç yine aynı

Olabilir hocam belki 1650 kartı yeni gelen güncellemeleri tam anlamıyla desteklemiyor olabilir
Ama araştırmaya devam ediyorum herhangi bir gelişme olursa yazacağım
1650 kullanıcısıyım. En güncel driver sürümü yüklü. Böyle bir sorun bende mevcut değil.

Arkadaşlar uzun bir süredir final sınavlarım olduğu için buraya yazamadım. Sorunun çözümü bende şöyle oldu; İşlemci termal macununu yenilettim fanlarda ve çıkışlarında çok fazla toz vardı onlarıda def ettim temiz sıfır kurulumdan sonra sorun ortadan kalktı ilerleyen zamanlarda bidaha olmaz diye umut ediyorum.

Çözüm
Hocam bendeki tamamen farklı bir sorunmuş. Biraz FPS değerlerini kontrol ettiğimde, Uplay üzerinden bildirim (arkadaş daveti,indirim haberi,arkadaş ekleme bildirimi vb.) geldiği için oluyormuş ne alakaysa :D Bildirimleri kapattığımda düzeldi.

Geri
Yukarı