Xeon E5450 ve R7 250 R6 Six Siege FPS Düşme Sorunu

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Oyunu oynarken ilk başlarda 60 FPS akıcı bir şekilde oynayabiliyorum, ama sonradan FPS neredeyse 35'lere düşme başlıyor ve oyun kasıyor. Bazen ise oyun başladığında kasıyor, sonradan 60 FPS'e dönüyor oyun. Neden olduğunu anlayamadım, böyle bir sorun yaşayan var mı?

Sistemim ;
  • Xeon E5450
  • 8 GB
  • R7 250 1 GB GDDR5
  • Windows 10 Pro

Oyunu oynarken sıcaklık değerlerim (Dark Freezer X90 kullanıyorum) ;

Adsız.png

MSI Afterburner ile OSD kurulumu yapın.
Oyunda FPS düştüğü anda görsel alın ve konuya ekleyin.

Grafikleri çok yüksek yaptıysanız ve aksiyon içine aniden giriyorsanız anlık fps düşüşleri normal. Ancak normal seyir halinde tıkır tıkır aracı kullanırken birden takılmalar oluyorsa kasanızın içini iyice bir temizlemenizi tavsiye ederim.

Grafikleri çok yüksek yaptıysanız ve aksiyon içine aniden giriyorsanız anlık fps düşüşleri normal. Ancak normal seyir halinde tıkır tıkır aracı kullanırken birden takılmalar oluyorsa kasanızın içini iyice bir temizlemenizi tavsiye ederim.

Yüksekte oynamıyorum, 1360x768 & Düşük ayarlarda oynuyorum. Kasamı en son açalı 1 ay oluyor. O zaman temizlemiştim, bir daha bakacağım. Teşekkürler.

MSI Afterburner ile OSD kurulumu yapın.
Oyunda FPS düştüğü anda görsel alın ve konuya ekleyin.

Buyrun ;

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege2017-12-24-15-55-46.jpg

Ekran kartın yetmiyor demek. Kullanım yüzde yüz iken 25 FPS alıyorsanız yapacak durum yok. O oyunda zevk almak için en az 60 FPS sabit oynamak lazım.

Kasayı açmakla uğraşmayı de şimdi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı