GTX 1650 Red Dead Redemption 2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Imnobody

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu yaklaşık 3 haftadır herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynayarak %60 ilerlemeye getirdim ancak dün oyun anlamsız bir şekilde kasmaya başladı.
Sistemim:
  • NVIDIA GTX 1650.
  • Intel i5 9300H 2.4
  • 8 GB RAM.
  • Windows 10.

Hocam böyle değil de, MSI Afterburner'dan ayarlar sekmesine gelin ve orada CPU sıcaklığı, frakansı gibi elemanları seçin ekranda göstersin size. Bu şekilde pek anlaşılır olmuyor. Dediğim gibi internete MSI Afterburner HUD Display, CPU frequency falan yazarsanız birçok yerde anlatılıyor. Oyun kasana kadar oynayın, kasarken oranın görüntüsünü çekin. Ayrıca RAM kullanımına da bakın belki de 8 GB olduğu için yetmiyor.
Bu umarım doğrudur

Dosya Ekleri

• 20210808_222107.jpg
    20210808_222107.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 116
Evet doğru, yanlış görmüyorsam RAM'in tamamı kullanılıyor. Bazı oyunlarda drop yememen veya FPS düşüklükleriyle karşılaşmaman için 16 GB öneriliyor. Fakat önceden olmuyormuş bu sorun, kafamı karıştıran nokta o.
Aynen tamamını kullanıyor. Önceden oyun gayet akıcıydı sadece atla koşarken ağır çekime girmiş gibi fps düşüşü yaşanıyordu ve bazen oyun anlamsız yerlerde hata verip kapanıyordu. Şimdi fps hepten gitti. Kaç gündür sorunu araştırıyorum ama bulamadım :/

Aynen tamamını kullanıyor. Önceden oyun gayet akıcıydı sadece atla koşarken ağır çekime girmiş gibi fps düşüşü yaşanıyordu ve bazen oyun anlamsız yerlerde hata verip kapanıyordu. Şimdi fps hepten gitti. Kaç gündür sorunu araştırıyorum ama bulamadım :/
Oyun orijinal değil zannedersem. Ne gibi bir hata alıyordun? Şehrin içindeyken daha fazla RAM kullanması da çok normal. Bence sıkıntı RAM tarafında. Eğer oyunun orijinalse repair yapabilir misin, eğer böyle bir seçenek varsa?

Aynen tamamını kullanıyor. Önceden oyun gayet akıcıydı sadece atla koşarken ağır çekime girmiş gibi FPS düşüşü yaşanıyordu ve bazen oyun anlamsız yerlerde hata verip kapanıyordu. Şimdi FPS hepten gitti. Kaç gündür sorunu araştırıyorum ama bulamadım :/

Sorun RAM kaynaklı gözüküyor. 1.ci fotoğrafta işlemci darboğazı da yaşamışsınız ama RAM daha ön planda. Eskiden yaşanmamasının sebebi oyunda geldiğiniz bölüme göre değişen ortam ve efektler vesaire olabilir.

Oyun orijinal değil zannedersem. Ne gibi bir hata alıyordun? Şehrin içindeyken daha fazla RAM kullanması da çok normal. Bence sıkıntı RAM tarafında. Eğer oyunun orijinalse repair yapabilir misin, eğer böyle bir seçenek varsa?
Epic games üzerinden aldım. Nasıl yapabilirim repairi
Sorun RAM kaynaklı gözüküyor. 1.ci fotoğrafta işlemci darboğazı da yaşamışsınız ama RAM daha ön planda. Eskiden yaşanmamasının sebebi oyunda geldiğiniz bölüme göre değişen ortam ve efektler vesaire olabilir.
Aslına bakarsanız oyunda neredeyse tüm mekanlarda bulundum

Onun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim
Intel ekran kartını kullanıyor olman imkansız gibi gözüküyor. O işlemcide büyük ihtimalle 630 var ve o kart o oyunu açmaz diye tahmin ediyorum. Epic’de oyuna gelip üç noktaya tıkla verify veya doğrula yazar onu seç. Eğer bu da çözmezse yeni bir kayıt aç 60% olan kayda dokunmadan. Bakalım nasıl çalışacak…

Intel ekran kartını kullanıyor olman imkansız gibi gözüküyor. O işlemcide büyük ihtimalle 630 var ve o kart o oyunu açmaz diye tahmin ediyorum. Epic’de oyuna gelip üç noktaya tıkla verify veya doğrula yazar onu seç. Eğer bu da çözmezse yeni bir kayıt aç 60% olan kayda dokunmadan. Bakalım nasıl çalışacak…
Denedim ikisini de olmadı

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı