GTX 1650 Red Dead Redemption 2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Imnobody

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu yaklaşık 3 haftadır herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynayarak %60 ilerlemeye getirdim ancak dün oyun anlamsız bir şekilde kasmaya başladı.
Sistemim:
  • NVIDIA GTX 1650.
  • Intel i5 9300H 2.4
  • 8 GB RAM.
  • Windows 10.

İşlemci ve GPU frekansları ne durumda?
biri oyun açık değilken diğeri oyunu açtıktan 2 dakika sonra. Oyun kalitesi de orta değerlerde
Bu konuda bilgisi olan yok mu
Çözümü bilen var mı

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı..PNG
    Ekran Alıntısı..PNG
    377,3 KB · Görüntüleme: 196
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    348,9 KB · Görüntüleme: 185
Son düzenleme:
biri oyun açık değilken diğeri oyunu açtıktan 2 dakika sonra. Oyun kalitesi de orta değerlerde
Bu konuda bilgisi olan yok mu
Çözümü bilen var mı
Ekran kartı normal gözüküyor ama işlemci daha önemli. Youtube'dan tutorialları izleyerek CPU frekansına bakar mısın? 4GHz dolaylarında çalışıyorsa normaldir. Ya RAM sorun çıkartıyor ya da işlemci. Kusura bakma, yoğun olduğum için dönemedim.

Ekran kartı normal gözüküyor ama işlemci daha önemli. Youtube'dan tutorialları izleyerek CPU frekansına bakar mısın? 4GHz dolaylarında çalışıyorsa normaldir. Ya RAM sorun çıkartıyor ya da işlemci. Kusura bakma, yoğun olduğum için dönemedim.

Dosya Ekleri

• 20210808_192008.jpg
    20210808_192008.jpg
    570,9 KB · Görüntüleme: 185
Hocam böyle değil de, MSI Afterburner'dan ayarlar sekmesine gelin ve orada CPU sıcaklığı, frakansı gibi elemanları seçin ekranda göstersin size. Bu şekilde pek anlaşılır olmuyor. Dediğim gibi internete MSI Afterburner HUD Display, CPU frequency falan yazarsanız birçok yerde anlatılıyor. Oyun kasana kadar oynayın, kasarken oranın görüntüsünü çekin. Ayrıca RAM kullanımına da bakın belki de 8 GB olduğu için yetmiyor.

Geri
Yukarı