GTX 1650 Ryzen 5 2600 ile darboğaz yapar mı?

Öncelikle darboğaz yapmaz, anakart B350 veya B450 uyum sağlar diye düşünüyorum. Eğer isterseniz +8 GB RAM almak yerine işlemciyi yükseldebilirsiniz, önünüzdeki dönem 16 GB RAM yaparsınız (bence).
Not: Ana karttan fazla anlamıyorum, bir yanlışım varsa söylersiniz.

Ryzen 5 2600 RTX kartları bile besleyebiliyor, darboğaz olmaz. 8 GB RAM günümüzde yetmiyor artık, darboğaz yapmaz ama mutlaka 16 yapın. Bence R3 3100 ile 1650 Super 2600'e göre daha iyi ikili olur.

Kanka bir şey soracağım R3 3100 ila GTX 1650 mi yoksa GTX1650 ila AMD Ryzen 5 2600X mi daha iyi FPS alır yakın zaman PC akmayı düşünüyorumda yardımcı olur musun?

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın ekran kartı yandığından beri bilgisayarı yenilemeyi düşünüyorum. Yeni ekran kartı almıştım kısa zaman önce GTX 1650. bunun yanına işlemci olarak Ryzen 5 2600 ya da 2600X alsam darboğaz yapar mı ya da sizin başka bir öneriniz var ise onu da duymak isterim. Ayrıca işlemci ile uyumlu anakart olarak da ne önerirsiniz? Darboğaz olmamasını garanti altına almak için de 8 GB olan RAM'imi 16 yapmalı mıyım sizce?

RAM mutlaka 16 GB ve kit of 2olmali yoksa ciddi anlamda oyunda kasma yaşarsın. Onun dışında o kartin mutlaka super olanı almandir çünki Nvidia normal 1650 modelde sıkıntilar oldunu gòrdü ve super i cikardi üstüne 30-40 Dolar masrafla. Bazen ufak tasarim hatalari búyük sorunlar çîkarabiliyor. Super adî gibi süper :) Ben 10 -12 senedir Sapphire amd kullandim Rx 580 4gb alacakdim fakat bu kart benim fikirlerim alîşkanliklarim altüst etti ve R 2600 ile güzel uyumu var dengeli alacam insallah. Super e gecersen Sistem başarili dengeli olur. Bi 4 sene gider sana

Yeni konular

Geri
Yukarı