GTX 1650 sistem Fortnite'da düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

QXSJEN

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
gtx 1650
İşlemci
i7 10
Öncelikle sistem özelliklerim: i7 10 nesil, GTX 1650 ve 8 GB RAM.

Fortnite da her şeyi en düşüğe almama rağmen oyun 20-30 FPS de takılıyor ve acayip donmalar oluyor ve bazı maçlar yükleniyor ekranında kalıyor.

Öncelikle sistem özelliklerim: i7 10 nesil, GTX 1650 ve 8 GB RAM.

Fortnite da her şeyi en düşüğe almama rağmen oyun 20-30 FPS de takılıyor ve acayip donmalar oluyor ve bazı maçlar yükleniyor ekranında kalıyor.

Kişisel kullanımda çok önemli. Laptopsa internetten Fortnite FPS testine bakın değilse Denetim Masası'ndan açık uygulamalara bakın virüs taraması yapın.

Oyun içi değerler ne durumda?

Nasıl 100'den bir anda 20'ye iniyor bianda 50 çıkıyor çok dengesiz.

Laptop markasının ismini yazıp Fortnite test yazın laptop özelliklerinede bakın sizin ekran kartınızla vs aynı olsun tabii ki de tam aynı sonucu vermeyebilir sonuçta kişisel kullanımda önemli ne kadar yer dolu falan çok fazla şey etkiliyor performansı.

Şu an RAM'den kaynaklı gibi düşünüyorum RAM taktırsam düzelir mi acaba?

GTX 960 4 GB.
i3 9100F 4.2GHz
8 GB RAM.

Sizin sistemden daha düşük sistemim ama düşük ayarlarda hiç donmadan 90 FPS civarı oynuyorum. Bir de PC laptop farkı var ama 20 30 FPS imkansız. Aşağıya bazı çözümleri yazdım.

1. Fortnite ortalama sistemlerde artık yüksek ayarlarda oynatmıyor. PC otomatik yükseğe aldıysa ayarları normaldir. Düşüğe çekip dene.

2. Fortnite'yi daha bugün indirdiyseniz siz oyunu oynarken mapin kurulumunu yapıyor. Bu da oyunun ilk 2 3 saatini kasa kasa geçirmeme neden oluyordu. Düşük ayarlarda bile 20 30 FPS ve her 1 2 dakikada bir fena drop yiyordum. 1 2 gün oynadıktan sonra düzeldi.

3. virüs olabilir Malwarebytes ile tarama yapın.

4. ayarlarda FPS Boost ayarları vardı AMD FSR gibisinden. FSR çok etki ediyordu onu açın.

GTX 960 4 GB.
i3 9100F 4.2GHz
8 GB RAM.

Sizin sistemden daha düşük sistemim ama düşük ayarlarda hiç donmadan 90 FPS civarı oynuyorum. Bir de PC laptop farkı var ama 20 30 FPS imkansız. Aşağıya bazı çözümleri yazdım.

1. Fortnite ortalama sistemlerde artık yüksek ayarlarda oynatmıyor. PC otomatik yükseğe aldıysa ayarları normaldir. Düşüğe çekip dene.

2. Fortnite'yi daha bugün indirdiyseniz siz oyunu oynarken mapin kurulumunu yapıyor. Bu da oyunun ilk 2 3 saatini kasa kasa geçirmeme neden oluyordu. Düşük ayarlarda bile 20 30 FPS ve her 1 2 dakikada bir fena drop yiyordum. 1 2 gün oynadıktan sonra düzeldi.

3. virüs olabilir Malwarebytes ile tarama yapın.

4. ayarlarda FPS Boost ayarları vardı AMD FSR gibisinden. FSR çok etki ediyordu onu açın.

Yani hep 20-30 değil çok dengesiz maksimum 120 min 10 arası çok hızlı in çık yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı