GTX 1650 sistem GTA V FPS düşüşü

Lenox93

Decapat
Daha fazla  
Eskiden gayet akıcı oynuyordum fakat son birkaç aydır FPS düşüşleri yaşıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 2022 yazı öncesi böyle bir sorunum yoktu. Her şeyi denedim neredeyse. Oyun ayarlarını değiştirdim, sıfırladım. Ekran kartı sürücüleri denedim. Oyunu silip yükledim. Ekran kartı ayarlarını değiştirdim. Yine de hep aynı. Yürürken veya şehirden uzaktayken genelde 60-75 bazen 80 FPS görürken şehirde araba kullandığımda 35 FPS'e kadar düşüş oluyor. Sıkıntı oyunda mı anlamadım.
Sistemim;
GTX 1650.
500 GB M.2 SSD.
8 GB DDR4 RAM.
i5 10. nesil.
Değerler ise şu şekilde.

Ekran Görüntüsü (135).png

Hocam GPU sıcaklık değeri biraz yüksek gibi genelde oyun oynarken 60-80 derece olması uygundur. Ve CPU kullanımı da biraz düşük gibi işlemciyle GPU darboğaz yapıyor olabilir.

Hocam GPU kullanımı %50.

Hocam GPU kullanımı %50.

Kusuruma bakmayın CPU diye okumuşum.

Hocam GPU sıcaklık değeri biraz yüksek gibi genelde oyun oynarken 60-80 derece olması uygundur. Ve CPU kullanımı da biraz düşük gibi işlemciyle GPU darboğaz yapıyor olabilir.

Düzeltiyorum CPU değeri ve GPU değeri normal gibi ben CPU 50 derece sanmışım.

Bendede 1650 var normalde ekran kartı kullanımı 99ken araba sürerken 45 55 falan oluyordu haliyle fps 30 40lara kadar düşüyordu. ThrootleStop indirince 45 e düştüğü gibi ThrootleStopu kapatıp tekrar açıyordum 99a çıkıyordu dahada düşmüyordu şuan her oyunda bunu kullanıyorum sabit 99.

Geri
Yukarı