GTX 1650 sistem Minecraft'ta 30-40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

434076

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
Gtx 1650
İşlemci
ryzen 5 5600h
Arkadaşlar 1650'li ve 8 GB RAM'li bir bilgisayarda her türlü oyunu rahatça oynayabilirken neden Minecraft'ta 30 40 FPS aldığımı anlayamıyorum rahatça shader kurup oynayacaktım ama dümdüz hali bile 30 FPS veriyor her sürümde denedim sonuç aynı. Şimdiden teşekkürler.

Hayır sabitlemedim.

Evet olabilir ama nasıl düzelteceğimi bulamadım grafik ayarlarından yapamıyorum.

Yaptım zaten işe yaramadı.

Yapman gereken grafik ayarlarına gir göz at tuşuna bas Java C diskindeyse C diskine gir, program files klasörü sonra Java adlı klasöre sonra onun içinde jre...(senin Java sürümün) onun içine gir oradan java.exe, javacpl.exe, javaw.exe ve javaws.exe isimli 4 dosyaya yüksek performans uygula ve çık.
İşe yaramazsa NVIDIA Denetim Masası'ndan da aynı işlemi yap. Onun için de sol sütunda 3D ayarların yönetilmesi sonra girdiğin menuden program ayarları orada ekle tuşu var. Tıkladıktan sonra çıkan pencerede altta göz at var. Dediğim 4 dosyayı seç ve sizde entegre grafik yazan yeri yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yap.

Son düzenleme:
Yapman gereken grafik ayarlarına gir göz at tuşuna bas Java C diskindeyse C diskine gir, program files klasörü sonra Java adlı klasöre sonra onun içinde jre...(senin Java sürümün) onun içine gir oradan java.exe, javacpl.exe, javaw.exe ve javaws.exe isimli 4 dosyaya yüksek performans uygula ve çık.

5 6 FPS anca arttı RAM kaynaklı olabilir mi?

Bende de aynı sorun vardı. Böyle yapınca 30 FPS'den 130 FPS'ye yükseldi. Sizde ne sorun var anlamadım.

Keşke bende anlayabilsem eski bilgisayarım bundan çok çok daha düşük sistemdi ama bayağı iyi oynatıyordu şimdi her oyunu açıyor ama Minecraft açamıyor çok saçma.

İnternette sorunu ararken bir kişi MSConfig'den işlemci sayısını arttırdı bunu yapmamın bilgisayara zararı olur mu?

Son düzenleme:
Keşke bende anlayabilsem eski bilgisayarım bundan çok çok daha düşük sistemdi ama bayağı iyi oynatıyordu şimdi her oyunu açıyor ama Minecraft açamıyor çok saçma.

İnternette sorunu ararken bir kişi MSConfig'den işlemci sayısını arttırdı bunu yapmamın bilgisayara zararı olur mu?

Hayır. Sadece aktif olmayan çekirdekleri aktif eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı