GTX 1650 sistem RDR2'de 5 FPS veriyor

Hocam ayarları yaptıysanız tekrar dener misiniz oyun içerisinde?

Ben 1650 ve i7-9750H ile 8 GB RAM'im varken almam gereken FPS'i alıyordum. Bence sorun RAM ile alakalı değil.

Oyuna girip hemen dönüyorum. Bu arada oyuna girmeden önce Görev Yöneticisi'nden kalan RAM'e baktığımda 5.0GB yazıyordu yani oyuna 5GB ile giriyorum

Ek olarak @PolterGeist hocam, şarja takılı bir şekilde oynuyorsunuz değil mi?
Evet

Yani şöyle söyleyim aynı oyunu yüksek grafikte 40 FPS 1050 Ti ile bitirdim. Laptop olduğu için olabilir ısınma anlık FPS düşüşü yapar. Tabii ki watt değerlerinin farkı masaüstü kadar performans almanıza mani ama bu kadar performans eksiğinin altında başka bir şey var bence. Isı değerlerini gözden geçirin. Özellikle işlemci ısındığında frekansı düşer o yüzden performans alamıyor olabilirsiniz.

Pil ayarınız nasıl? Pil simgesine sağ tıklayıp açılan pencerede en iyi performans olarak seçildiğine emin olun.

1689541350769.png

Yani şöyle söyleyim aynı oyunu yüksek grafikte 40 FPS 1050 Ti ile bitirdim. Laptop olduğu için olabilir ısınma anlık FPS düşüşü yapar. Tabii ki watt değerlerinin farkı masaüstü kadar performans almanıza mani ama bu kadar performans eksiğinin altında başka bir şey var bence. Isı değerlerini gözden geçirin. Özellikle işlemci ısındığında frekansı düşer o yüzden performans alamıyor olabilirsiniz.

Acaba sistem gerçekten kaldırmıyor mu diye düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam Throttle Stop tu yanlışım varsa düzeltin ısı yükselince watt düşürülüyordu bunu nasıl kapatabilirim?

Pil ayarınız nasıl? Pil simgesine sağ tıklayıp açılan pencerede "En İyi Performans" olarak seçildiğine emin olun.

Eki Görüntüle 1864831

Evet yüksek performansta hatta nihai performansı da denedim ama bir şey değişmedi.

Acaba sistem gerçekten kaldırmıyor mu diye düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam throttle stop tu yanlışım varsa düzeltin ısı yükselince watt düşürülüyordu bunu nasıl kapatabilirim?

Evet yüksek performansta hatta nihai performansı da denedim ama bir şey değişmedi.

Bu sistem kapanan bir sistem değil diye biliyorum. Onun yerine bir vakumlu fan alarak sıcaklık değerini düşürmek daha yararlı bir çözüm olabilir. Var sayalım ki kapattınız özelliği bu sefer daha da ısınırsa PC'yi kapatacak. Sorun yine çözülmeyecek. Siz oyun oynarken sıcaklık değerlerini yazabilir misiniz hocam?

RAM kanadı önemli ama bu kadar kötü performans almanıza neden olmaz muhtemelen. Isı ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. İşlemci fazla ısındığı için diye tahmin ediyorum. Daha önceden laptop kullanıyordum. Ve bu sorunu çok yaşadım.

Bu şekilde düzelmedi mi hocam?

Denedim. GeForce Experience üzerinden optimize ettim her türlü ayarı denedim. Olmadı. FPS artırmak için her türlü yöntemi denedim sonuç yine aynı. Şöyle izah edeyim. Örneğin at sürüyorum yukarıda FPS sayacında 52-50-48-50 birden 25-17-45-48-50 olarak ilerliyor. Valentine kasabasında oynayamıyorum hatta bir kere oyundan attı. 3GB Windows 10 kullanıyor oyuna kalan 4,9 , 5GB arası bir RAM kalıyor. Yüksek ayar düşük ayar yaptım belki darboğaz vardır diye olmadı. PC'yi rüzgar alan bir yere koydum çok ısınmıyor ama yine de kasıyor. Büyük bir hevesle aldım oyunu YouTube üzerinden de izledim oyun kaldırıyor diye aldım. Bir de oyunu beklerken uyuyakalmışım 8 saat oynama süresi yazıyor iade de edemedim kısacası oyun elimde patladı :(

Geri
Yukarı