GTX 1650 sistem sürekli BIOS ekranında kalıyor

Laela

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar parçaları bugün geldi. Bilen bir arkadaşım ile tüm parçaları topladık. SSD ve HDD almadım bende olduğundan.
Bilgisayarı her açtığımda 4 kere falan dit sesi veriyor ve BIOS ekranına giriyor exit Save ve normal Save demedim fakat her türlü BIOS ekranına giriyor yardım eder misiniz?

• Gigabyte GTX 1650.
  • Intel 10. nesil i5 10400F.
  • Gigabyte H510M h LGA1200.
  • (16 GB ) GeIL EVO Spear 8 GB 3200 MHz.

Son düzenleme:
Bilgisayar parçaları bugün geldi. Bilen bir arkadaşım ile tüm parçaları topladık. SSD ve HDD almadım bende olduğundan.
Bilgisayarı her açtığımda 4 kere falan dit sesi veriyor VR BIOS ekranına giriyor exit Save ve normal Save demedim fakat her türlü BIOS ekranına giriyor yardım eder misiniz?

• Gigabyte GTX 1650.
  • Intel 10. nesil i5 10400F.
  • Gigabyte H510M h LGA1200.
  • (16 GB ) GeIL EVO Spear 8 GB 3200 MHz.
Sesler kısa aralıklarla mı geliyor?

Sadece açılırken geliyor ardı ardına Save quit attıktan sonra 1 kere gelmeye başlıyor.

Evet 2side gozukuyor.
Windows'un yüklü olduğu diske format atmadım eski PCdeki gibi duruyor ondan olma ihtimali % kaç.

Timer hatası bu. BIOS pilini çıkarıp bir süre bekledikten sonra tekrar takın. Ayrıca RAM ve PSU da da sorun olabilir. Bellekleriniz kalitesiz bir marka.

Sadece açılırken geliyor ardı ardına save quit attıktan sonra 1 kere gelmeye başlıyor

Evet 2side gozukuyor
Windows un yüklü olduğu diske format atmadım eski PC deki gibi duruyor ondan olma ihtimali % kaç
disk görüyor ise bios sıfırlama yapın. Muhtemelen hızlı başlat ayarında geldi. Bu da olmazsa psu sorunlu.

Timer hatası bu. BIOS pilini çıkarıp bir süre bekledikten sonra tekrar takın. Ayrıca RAM ve PSU da da sorun olabilir. Bellekleriniz kalitesiz bir marka.
Dediklerinizi Denedim fakat işe yaramadı.
Bios'da RAM size 16384 olarak gözüküyor çalışmama gibi bi sorun olduğunu düşünmüyorum . PSU dan olabilir dediğimiz gibi yarın format attıracağım olumlu veya olumsuz birşey olursa yazacağım teşekkürler iyi geceler.
disk görüyor ise bios sıfırlama yapın. Muhtemelen hızlı başlat ayarında geldi. Bu da olmazsa psu sorunlu.
Bios sıfırlama nasıl yapabilirim

Bios'da RAM size 16384 olarak gözüküyor çalışmama gibi bi sorun olduğunu düşünmüyorum . PSU dan olabilir dediğimiz gibi yarın format attıracağım olumlu veya olumsuz birşey olursa yazacağım teşekkürler iyi geceler.

BIOS pilini çıkarın 15 dakika kadar bekletin

Yine aynı şekilde BIOS sıfırlama jumper ve ya pil çıkarma işlemi ile yapılıyor. İsterseniz BIOS'u güncellemeyi deneyin format bunun çözümü için bir etken değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı