GTX 1650 sistemde FIFA 23 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
RAM
Micron 8 GB (3200 MHZ)
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1650 Ti
Anakart
İntel HM470
İşlemci
İntel Core İ5-10300H
Merhaba.
Öncelikle bahsettiğim özelliklere sahip bilgisayarın modeli Excalibur g770. konu başlığında bahsettiğim gibi bu sistemde FIFA 23 stabil olarak oynanamıyor. FPS düşüklüğünün yanında FPS droplarla beraber oyun oynanamayacak duruma geliyor. Ayrıca oyun ağır çekimde hareket ediyor gibi akıyor. Bu bahsettiğim problemleri oyun içinde gerçekleşen akıcılık sorununun dışında oyun menüsü ve oyun içi ayırt etmeksizin yaşıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkini paylaştığım video üzerinden gerekli ayarlamaları yapmamıza rağmen bu sorunları düzelmedi. (NVIDIA ayarlarını orta ayarında tuttuk, ayrıca detaylı ayarlara dokunmadık. Oyun içi ayarlarında da işleme kalitesini orta ayarında tuttuk. %temp% klasöründe ki dosyaları da silmedik.) Oyun testlerine baktığımız zaman ise aynı özelliklere sahip cihazlara göre bizim cihazımız daha düşük performans veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bileşenleri içeren cihazlara ait testlere göre bizim sonuçlarımız daha kötü. Ayrıca bu performans sorunları genel olarak diğer oyunlarda da yaşanıyor.

Test videolarında test kaç GB RAM ile yapılıyor zaten FPS sorunu yaşamanızın sebebi muhtemelen RAM yetersizliği ya da ısınma sıcaklıklarınızı kontrol edin.

Test videolarında test kaç GB RAM ile yapılıyor zaten FPS sorunu yaşamanızın sebebi muhtemelen RAM yetersizliği ya da ısınma sıcaklıklarınızı kontrol edin.
Test bileşenlerini ya bahsettiğim özelliklere göre aynı ya da bahsettiğim özelliklere göre düşük tutarak performansları karşılaştırdım.
FIFA 23 oynarken cihazınızın sıcaklık değerlerini bizimle paylaşabilir misiniz? Takılma, donma gibi sorunlarınız ısıdan kaynaklanıyor olabilir. G770 bayağı ısınan bir cihaz.
Arkadaşım maalesef bana sormadan oyunu silmiş. Tekrardan test edip verileri paylaşamıyorum.

Cihazda yüklü diğer oyunlarda da bir karşılaştırma yaparak sistemin durumunu kontrol edeceğim. Eğer problem devam ederse akabinde benchmark testleri gerçekleştirip duruma göre teknik destek alanına konu açarım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Test bileşenlerini ya bahsettiğim özelliklere göre aynı ya da bahsettiğim özelliklere göre düşük tutarak performansları karşılaştırdım.

Arkadaşım maalesef bana sormadan oyunu silmiş. Tekrardan test edip verileri paylaşamıyorum.

Cihazda yüklü diğer oyunlarda da bir karşılaştırma yaparak sistemin durumunu kontrol edeceğim. Eğer problem devam ederse akabinde benchmark testleri gerçekleştirip duruma göre teknik destek alanına konu açarım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.
8 GB RAM'iniz büyük ihtimalle single, ilk sorun buradan kaynaklanıyor. 8 GB, arkada tarayıcı, Discord gibi pencereler açıkken Valorant'ta bile gereksinimi karşılayamıyor. Ek olarak FIFA 23 optimizasyon olarak kötü bir oyun. Isı değerlerinizi de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı