GTX 1650 Sistemde FIFA Kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Atalantaa

Femtopat
FIFA 2019 önerilen sistem ayarlarını laptopum karşılamasına rağmen kasma oluyor. i5 10. nesil işlemci, NVIDIA GTX 1650 2020 Refresh, 8 GB RAM var ama gene de maça girince kasmalar oluyor. FPS testi yapıyorum, 120 FPS gözüküyor ama gene de kasıyor. Çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsol portu olduğu için FPS sabitlemeniz gerekiyor. Fifaconfig.exe'yi çalıştırdıktan sonra ayarlardan 60'a kilitlerseniz kasma hissinden kurtulursunuz.

İnterneti kapatın girdim ama gene aynısı oldu fbs 120 hatta 130 kadar geliyor CPU 68 gbu ise 58 derece de kasmasi için hiçbir sebep yok aslında FIFA 18 çok akıcı bir şekilde oynuyordum hikaye modunda maçlarda 19 yükledim böyle olmaya başladı
@darkskull un dediğini bir deneyin. Single Channel RAM ise anakartın tek kanalına takılmış RAM demektir. Çift kanal takılmış RAM ile arasında FPS farkı oluyor.

Arkadaşın sorunu tek kanal ya da çift kanal RAM falan değil. FPS 120-130 diyor. Bence arkadaşın kasmadan kastı ekran yırtılmaları. FPS'yi ekran yenileme hızına sabitleyip bir dene. Sorun çözülür diye düşünüyorum.

Oyununuz orijinal mi ?
maalesef orijinal değil
@darkskull un dediğini bir deneyin. Single Channel RAM ise anakartın tek kanalına takılmış RAM demektir. Çift kanal takılmış RAM ile arasında FPS farkı oluyor.
Oyun testini yapıyorum bu sitede önerilen ve minimum sistemi karşılıyor diyor Requirements Test
Konsol portu olduğu için FPS sabitlemeniz gerekiyor. Fifaconfig.exe'yi çalıştırdıktan sonra ayarlardan 60'a kilitlerseniz kasma hissinden kurtulursunuz.
Denedim gene olmadı reis

Son düzenleme:

Geri
Yukarı