GTX 1650 sistemde Forza Horizon 4 kasma hissi

İşletim sistemi
Windows 10

toxischeliebe

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB, CL4, 3200 Mhz.
Ekran kartı
Palit GTX 1650
Anakart
Biostar H510 Mh/e
İşlemci
Intel Core i3 10105F
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3, 3.5 ay önce Forza Horizon 4 satın aldım ve indirdim. Yüksek ayarlarda sıkıntısız oynamaya başladım, kasma hissi, drop vs. hiçbir şey yoktu. Alt tab attığımda arka planda daha rahat işlem yapabiliyordum, ama bir anda oyunda kasma hissi olmaya başladı, düz dururken veya aracı sürerken bile. Masaüstü Hz'im 65 ve oyun içi de 65 FPS sabit oynuyordum ve hiçbir sıkıntı yoktu ama hiçbir ayara dokunmamama rağmen bir anda böyle oldu. FPS'i sabitlemeyi de kaldırıyorum ama düzelmiyor, oyunu silip yükledim ama hâlâ aynı. Bir çözümü olan var mı?

Driver sorunu olabilir. DDU ile ekran kartı driverini kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin. RAM de yetersiz kalıyor olabilir ama başta sorun yaşamadığınızı söylediğinizden bu olasılığı eledim direkt. Yine de elinize bütçe geçtiğinde RAM yükseltmeniz iyi olur.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3, 3.5 ay önce Forza Horizon 4 satın aldım ve indirdim. Yüksek ayarlarda sıkıntısız oynamaya başladım, kasma hissi, drop vs. hiçbir şey yoktu. Alt tab attığımda arka planda daha rahat işlem yapabiliyordum, ama bir anda oyunda kasma hissi olmaya başladı, düz dururken veya aracı sürerken bile. Masaüstü Hz'im 65 ve oyun içi de 65 FPS sabit oynuyordum ve hiçbir sıkıntı yoktu ama hiçbir ayara dokunmamama rağmen bir anda böyle oldu. FPS'i sabitlemeyi de kaldırıyorum ama düzelmiyor, oyunu silip yükledim ama hâlâ aynı. Bir çözümü olan var mı?
Kasma hissi banada monitörden dolayı oluyor yakın zamanda yeni monitör satın alıcam, monitörünüzün markası nedir? Ve Hdmi to Vga vs dönüştürücü kullanıyormusun

Kasma hissi banada monitörden dolayı oluyor yakın zamanda yeni monitör satın alıcam, monitörünüzün markası nedir? Ve Hdmi to Vga vs dönüştürücü kullanıyormusun
Evet dönüştürücü kullanıyorum. HDMI to DVI kullanıyorum.

Arka planda ne işlem yapıyorsanız onu devre dışı bırakın. Görev yöneticisinden bakın isterseniz.
Arka planda sadece Discord, steam ve Forza açık oluyor girdiğim zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı