GTX 1650 sistemde GPU kullanımı %100 oluyor

gravees

Centipat
Daha fazla  
8 GB RAM.
i5 10300.
GTX 1650 4 GB.
Ekran kartı oyunlarda 2 GB kullanırken 4 GB tamamını kullanıyor. Tamamen performans alamıyorum.
Genellikle 90 derece oluyor.

Hocam throttle ın ne olduğunu açıklar mısınız acaba?
Daha doğrusu thermal throttling. Bunun anlamı işlem birimi yüksek sıcaklığa çıktığından dolayı kendisini soğutmak için frekansını yani performansını düşürür. Bu durum sağlıklı bir soğutmaya sahip cihazlarda yaşanmaz.

Hocam yaz ayındayız bir de üstüne laptopların soğutması genellikle masaüstü bilgisayarlara göre daha kötü olduğu için 90 derece normal olarak kabul edilebilir.
Ben de yaz ayında GTX 1650'li bir laptop kullandım fakat maksimum 65 dereceyi görüyordu.

Hangi oyunları oynadınız ve hangi model bir laptopta oynadınız?
Her türlü oyunu oynadım. Tabii ki de hangi oyunu oynadığım değil ekran kartına ne kadar yük bindiği önemli. Bu söylediğim derece %95 - 100 yük arasındaki derece.

Her türlü oyunu oynadım. Tabii ki de hangi oyunu oynadığım değil ekran kartına ne kadar yük bindiği önemli. Bu söylediğim derece %95 - 100 yük arasındaki derece.

Hocam temizleyeceğim ama bilgisayarın bir parçasına zarar gelmesinden korkuyorum bilgisayarcıyada vermekten korkuyorum parçasını çalar diye.

Hocam temizleyeceğim ama bilgisayarın bir parçasına zarar gelmesinden korkuyorum bilgisayarcıyada vermekten korkuyorum parçasını çalar diye.

Eğer bu tür işlerden anlayan biri varsa tanıdığın ondan yardım al kesinlikle. Fakat temelde teknik bir bilgiye sahip olmana gerek yok. Sadece sökme ve takma işlemi gerçekleştireceksin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda gösterilen şekilde alt kapağı çıkarttıktan sonrası zor olmayacaktır bence.

Eğer bu tür işlerden anlayan biri varsa tanıdığın ondan yardım al kesinlikle. Fakat temelde teknik bir bilgiye sahip olmana gerek yok. Sadece sökme ve takma işlemi gerçekleştireceksin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda gösterilen şekilde alt kapağı çıkarttıktan sonrası zor olmayacaktır bence.
Sağ olasın deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı