GTX 1650 sistemde GPU kullanımı %100 oluyor

gravees

Centipat
Daha fazla  
8 GB RAM.
i5 10300.
GTX 1650 4 GB.
Ekran kartı oyunlarda 2 GB kullanırken 4 GB tamamını kullanıyor. Tamamen performans alamıyorum.
Genellikle 90 derece oluyor.

Genellikle 90 derece oluyor.
Ciddi misiniz? Kasanın içi ne durumda? Kartınızın marka modeli nedir? Termal bakım yaptınız mı? Bu derecede çalışması çok anormal.

Laptop kullanıyorum. GTX 1650 termal bakım yapmadım.

Öncelikle bilgisayarı düz bir zemin üzerinde alt tarafı tamamen kapalı kalacak biçimde kullanmamanızı öneririm. Soğutuculu bir laptop standı satın alabilirsiniz. Kaliteli bir termal macun ile macun değişimi yapıp hava çıkışı ve girişindeki ızgaraları bir güzel temizleyin. Fanlarda bir sıkıntı bulunuyor mu?

Laptoplar için normal bir sıcaklık bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Nasıl normal ya. Nerede gördünüz GTX 1650'nin 90 derecede çalıştığını?

Hocam zaten sıkıntı değil. Sıkıntı olan oyunlardan tam performans alamamam.
Oyunlardan tam performans alamamanızın sebebi throttle'a maruz kalıyor olmanız.

Öncelikle bilgisayarı düz bir zemin üzerinde alt tarafı tamamen kapalı kalacak biçimde kullanmamanızı öneririm. Soğutuculu bir laptop standı satın alabilirsiniz. Kaliteli bir termal macun ile macun değişimi yapıp hava çıkışı ve girişindeki ızgaraları bir güzel temizleyin. Fanlarda bir sıkıntı bulunuyor mu?

Yok hocam fanlarda bir sıkıntı bulunmuyor.Tavsiyeleriniz için teşekürler

Oyunlardan tam performans alamamanızın sebebi Throttle'a maruz kalıyor olmanız.

Hocam throttle ın ne olduğunu açıklar mısınız acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı