GTX 1650 sistemde GTA V 5 FPS'e düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10
Güldüm. Laptop değil bu görüntü aktarım kablosu onboarda takılı olmadan daha öncesinde de ekran kartı çıkarılmadan bu dediğin mümkün olmaz.
Masaüstü kullanıyorum. Dediğinizden anladığım kadarıyla @F4T1H hocamın dediği öneriler laptoptamı oluyor ?

Konuyla alakalı bir çözüm öneriniz varmı peki hocam masaüstü için

İşyerimdeki bilgisayarımdada İ5 7500 var. İntel UHD Graphics 630 kullanıyor aynı işlemi bu masaüstü bilgisayarımıda yaptım bu drive yüklememe sorunla karşılaşmadım. Ekran kartı intel olduğundan olabilirmi?

Öncelikle 5 fps neden oluyor bunu anlamak için performans izleyici 3. parti bir programdan yardım almalısın örneğin MSI Afterburner. Buradan gpu, cpu ram artık hangisi ısı kaynaklı mı yazılımsal mı farklı bir sorundan mı olduğunu anlamana yardımcı olur tabi bunu anlamak için de değerleri iyi okuyabilmen gerek. Buradan hiç sonuç alamama ihtimalin de var tabi ilk adım olarak sürücüleri güncellemeni öneririm. Çözülmezse ekran kartı sürücünü bir önceki sürüme düşürürsün. Daha sonrasında ilk söylediğim yoldan kontrol etmeye başlarsın.

İşyerimdeki bilgisayarımdada İ5 7500 var. İntel UHD Graphics 630 kullanıyor aynı işlemi bu masaüstü bilgisayarımıda yaptım bu drive yüklememe sorunla karşılaşmadım. Ekran kartı intel olduğundan olabilirmi?
Sürücüleri fazla kurcalama eğer kurcaladıysan bilgisayara temiz bir kurulum yapman gerekebilir her sürücü değişiminde önce ddu ile önceki sürücüyü temizleyin. Yoksa performans kaybı da sorunlar da yaşanması normal olur.

Öncelikle 5 fps neden oluyor bunu anlamak için performans izleyici 3. parti bir programdan yardım almalısın örneğin MSI Afterburner. Buradan gpu, cpu ram artık hangisi ısı kaynaklı mı yazılımsal mı farklı bir sorundan mı olduğunu anlamana yardımcı olur tabi bunu anlamak için de değerleri iyi okuyabilmen gerek. Buradan hiç sonuç alamama ihtimalin de var tabi ilk adım olarak sürücüleri güncellemeni öneririm. Çözülmezse ekran kartı sürücünü bir önceki sürüme düşürürsün. Daha sonrasında ilk söylediğim yoldan kontrol etmeye başlarsın.

Sürücüleri fazla kurcalama eğer kurcaladıysan bilgisayara temiz bir kurulum yapman gerekebilir her sürücü değişiminde önce ddu ile önceki sürücüyü temizleyin. Yoksa performans kaybı da sorunlar da yaşanması normal olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu video bu soruna çözümü olur sanırım deneyip bilgilendireyim sizi

MSİ afterburner indirmem için link paylaşbilirmisiniz

Masaüstü kullanıyorum. Dediğinizden anladığım kadarıyla @F4T1H hocamın dediği öneriler laptoptamı oluyor?

Kasada da mümkün.

Eskiden 1050 Ti sistemimde Intel işlemcim de grafik kartı bulunuyordu burada yapmayı çalıştığım yöntemle oyunu 1050 Ti'da OBS'i Intel'de çalıştırmıştım, ama şimdiki sistemimde sadece 1650 var ekran kartı olarak.

Geri
Yukarı