GTX 1650 Sistemde GTA V Kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

SeymenFX

Decapat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel Core i5 11400h Ekran Kartı: GeForce GTX 1650 4 GB Ram: Crucial 2x8 16 GB DDR4
Meslek
Tavuk Döner Kaçakçılığı
RAM
8 GB ddr4 3200 Single Ram
Ekran kartı
GTX 1650 Refresh 4 GB GDDR6 128 Bit
İşlemci
İntel Core i5 11400H
Normal ayarlarda FHD DirectX 11'de oynuyorum fakat oyun sürekli drop ve kasma problemi çıkartıyor.

(NOT: Laptop kullanıyorum.)

MSI afterbunner ile oyun esnasında ile kullanımlara bakın. Throttle mi yiyorsun? RAM kullanımı sınırda mı? GPU tam kullanılıyor mu gibi sorulara cevap almak lazım.
Ram kullanımı sınırda. 8x1 var yeni ram alacak paramda yok o yüzden az da olsa faydası olacak bir taktik arıyorum.

Arkadaşlar sonunda RAM taktırabileceğim ama önce bir sorayım dedim 2x8 16 GB ram yaparsam donmalara faydası olur mu?

Son düzenleme:
RAM kullanımı sınırda. 8x1 var yeni RAM alacak paramda yok o yüzden az da olsa faydası olacak bir taktik arıyorum.

Arkadaşlar sonunda RAM taktırabileceğim ama önce bir sorayım dedim 2x8 16 GB RAM yaparsam donmalara faydası olur mu?

Dostum yanlış değilsem mediamarktaki Excalibur'u kullanıyorsun 20.100 liralık. DirectX 10 da kullanmayı dene.

RAM kullanımı sınırda. 8x1 var yeni RAM alacak paramda yok o yüzden az da olsa faydası olacak bir taktik arıyorum.

Arkadaşlar sonunda RAM taktırabileceğim ama önce bir sorayım dedim 2x8 16 GB RAM yaparsam donmalara faydası olur mu?

Evet sorununuz çözülür. RAM'iniz Single channel olduğu için kasma yapıyordur büyük ihtimalen. Benim de single channelda oyunlarda %1 ve %1 low değerleri çok kötüydü dual channel ile bütün hepsi düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorununuz çözülür. RAM'iniz Single channel olduğu için kasma yapıyordur büyük ihtimalen. Benim de single channelda oyunlarda %1 ve %1 low değerleri çok kötüydü dual channel ile bütün hepsi düzeldi.
Tamamdır yakın zamanda RAM ilavesi yapacağım. Sonradan dönüş yaparım.

Geri
Yukarı