Çözüldü GTX 1650 sistemde monitörde "no signal" yazısı ve 1 uzun 2 kısa bip sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ceyhun_x06

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Good RAM IRDM Pro 2x8 8GB
SSD veya HDD modeli
MSI Spatium M371
Ekran kartı
Msi Nvidia Geforce GTX1650
Anakart
A520M-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 500
Merhaba. İtopya'dan almış olduğum Frekans A1 adlı sistem dün elime ulaştı. Bugün de monitörüm geldi. Ekran kartını taktıktan sonra bilgisayarı çalıştırmak istedim ama ekrana görüntü gelmedi. RAM, ekran kartı ve BIOS pilini söküp taktım ama olmadı. Son çare speaker takayım dedim. Ondada 1 uzun 2 kısa ötme sesi geldi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. İtopya'dan almış olduğum Frekans A1 adlı sistem dün elime ulaştı. Bugün de monitörüm geldi. Ekran kartını taktıktan sonra bilgisayarı çalıştırmak istedim ama ekrana görüntü gelmedi. RAM, ekran kartı ve BIOS pilini söküp taktım ama olmadı. Son çare speaker takayım dedim. Ondada 1 uzun 2 kısa ötme sesi geldi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Görüntü kablosu ekran kartına takılı mı? Ekran kartınızda güç girişi var mı?
İnternette bulduğum bir yazıya göre; 1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası demektir. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

Son düzenleme:

Görüntü kablosu ekran kartına takılı mı? Ekran kartınızda güç girişi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı