GTX 1650 sistemde OC değerleri nasıl?

Emirerdogan

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, PC'yi bu şekilde kullanıyorum sizce bir zararı olur mu? Abartmış mıyım, yorumlarınızı merak ediyorum.
İşlemciyi BIOS üzerinden voltaj vermeden Core Performance Boost'u kapatıp 4.2GHz'a çıkardım. Yaptığım testlerde bariz bir performans artışı gözlemledim. Sıcaklıkta ise bir değişiklik söz konusu olmadı diyebilirim. :D
ekran kartım MSI Aero OC D6 GTX1650 gördüğünüz gibi arttırdım FurMark testlerinde 45 FPS artış sağladım sıcaklık 5 derece arttı. (Fan düşük hızda)
Bir öneriniz var mı? Düşürmem gereken ayar ya da şu şekil yaparsan daha sağlıklı olur dediğiniz bir şey varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde biraz fazla oynuyor, anlayamadım. :D Sağlıklı olan 1000 üzerine çıkmamak diye düşünüyorum. ilerleyen zamanlarda yeterli gelmediği taktirde yükseltin 1500'e, zaten iyi bir karta sahipsiniz. 1660 Super ile, 195-600 kullanıyorum kendim. Sadece 0.1 Low FPS değerini iyileştirme amaçlı yapıyorum tabii ben.

Sizde biraz fazla oynuyor, anlayamadım. :D sağlıklı olan 1000 üzerine çıkmamak diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda yeterli gelmediği taktirde yükseltin 1500'e, zaten iyi bir karta sahipsiniz. 1660 Super ile, 195-600 kullanıyorum kendim. Sadece 0.1 Low FPS değerini iyileştirme amaçlı yapıyorum tabii ben.

Resim olarak bıraktım hocam ama zarar vereceğini düşünüyorsanız düşüreyim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 30
  • 2.PNG
    2.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 23
Oynadığınız oyunlarda da test edip gözlemleyin, 710 yeterli gelmiyorsa biraz daha arttırırsınız. Ben sağlıklı olduğunu düşünmüyorum 1500'ün. Uzun vadede sorun olabilir. Hiçbir forumda da 1500'de kullanan görmedim Memory Clock değerini. Herkes bilinçli şekilde, yeteri kadar arttırma uygular. Kısa vadede yüksek almaktansa, uzun vadede daha ortalama değerler daha mantıklıdır. O değerleri uygulamanız gereken bir durum yok şu an. Her oyunda yeterli performansı verecek bir kart zaten. Dediğim gibi ilerleyen zamanlarda, tatmin olmadığınızda arttırmanız daha mantıklı. Test uygulamalarında FPS artışını görmek insana cazip geliyor, bilirim. :)

Oynadığınız oyunlarda da test edip gözlemleyin, 710 yeterli gelmiyorsa biraz daha arttırırsınız. Ben sağlıklı olduğunu düşünmüyorum 1500'ün. Uzun vadede sorun olabilir. Hiçbir forumda da 1500'de kullanan görmedim Memory clock değerini. Herkes bilinçli şekilde, yeteri kadar arttırma uygular. Kısa vadede yüksek almaktansa, uzun vadede daha ortalama değerler daha mantıklıdır. O değerleri uygulamanız gereken bir durum yok şu an. Her oyunda yeterli performansı verecek bir kart zaten. Dediğim gibi ilerleyen zamanlarda, tatmin olmadığınızda arttırmanız daha mantıklı. Test uygulamalarında FPS artışını görmek insana cazip geliyor, bilirim. :)

Teşekkürler dostum düşürdüm.

Geri
Yukarı