GTX 1650 sistemde PUBG ve SoT gibi oyunlarda donma sorunu

Ekincaliskan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
240 GB Crucial SSD, 1 TB Seagate Baracuda
Ekran kartı
İnno3d GTX 1650
Anakart
Gigabyte B450M2H
İşlemci
R5 3500X
Son 1 haftadır PUBG girdiğimde ilk oyunda hiçbir drop olmuyor fakat 2 oyundan sonra harita veya envanter açında FPS 1'e düşüyor. Kapatana kadar düzelmiyor. Kapattıktan 5 saniye sonra normale dönüyor oyun. Aynı şekilde Sea of Thieves'de de aynı sorunu yaşadım. Varilleri açınca veya Q menüsünü açar açmaz donuyor oyun, düzelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ısınma sorunu var bilgisayarınızda. Termal macun sürülürken yanlış mı sürüldü acaba? Oynarken 3. oyuna kadar hiçbir sorun yokken sistem ısınmaya başlayınca bu sorunu veriyor gibi algıladım, belki yanılıyorumdur.

Ayrıca oyunu HDD'de mi oynuyorsun? Belki depolamanda bir problem vardır? Eğer ikisi de SSD'de kuruluysa SSD ısınıyor olabilir, bunlar ısındıkça yavaşlıyor çünkü.

Sanırım ısınma sorunu var bilgisayarınızda. Termal macun sürülürken yanlış mı sürüldü acaba? Oynarken 3. oyuna kadar hiçbir sorun yokken sistem ısınmaya başlayınca bu sorunu veriyor gibi algıladım, belki yanılıyorumdur.

Ayrıca oyunu HDD'de mi oynuyorsun? Belki depolamanda bir problem vardır? Eğer ikisi de SSD'de kuruluysa SSD ısınıyor olabilir, bunlar ısındıkça yavaşlıyor çünkü.
SSD depolaması az olduğu için hiç oyun kurmadım harddisk de bütün oyunlar ama sanırım dediğin gibi ısınma problemi olabilir kontrol etmeliyim bunu teşekkür ederim.

Macun yeniledim fakat düzgün sürdüğümden emin değilim bugün test edip bakacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı