Çözüldü GTX 1650 sistemde Windows 11'e geçme sonrası Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gruym

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NVIDIA GeForce GTX 1650, Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2500Hz, DDR4 2933MHz 8 GB RAM, 512 GB SSD
RAM
8
SSD veya HDD modeli
500gb ssd
Ekran kartı
GTX1650
İşlemci
İntel i5
Bilgisiyarım Lenovo Ideapad Gaming 3 var (sorun Windows 11 geçtikten sonra oldu) Valorant'a gireceğim ve Secure Boot kapalı hatası veriyor daha donra TPM'i kontrol ettim açık, Secure Boot'u kontrol ettiğimde kapalı olduğunu gördüm. Daha sonra BIOS girip Secure Boot'u açmaya çalıştım Security kısmından Secure Boot'u enablad yapıyorum ve kaydetip çıkıyorum. Ve hala aynı hatayı alıp tekrar BIOS'a giriyorum ve Security kısmında açık olmasına rağmen information yani bilgiler kısmında hala kapalı göründüğünü fark ediyorum. Dediğim gibi Security kısmından aktif ettiğim halde information(bilgiler) kısmında kapalı gözüküyor ve bu hiçbir şekilde değişmiyor sebebini bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Çözüm
Hocam 2. fotoğraftaki kısımda Reset to Setup mode yapıp sonra kaydedip çıkın BIOS'dan, yine BIOS'a girin ve Restore Factory Keys'e basın. Sonra yeniden BIOS'u açın bakalım diğer ayarlar aktifleşmiş mi.
Hocam 2. fotoğraftaki kısımda reset to setup mode yapıp sonra kaydedip çıkın BIOS'tan, yine BIOS'a girin ve restore factory Keys'e basın. Sonra yeniden BIOS'u açın bakalım diğer ayarlar aktifleşmiş mi?

Hocam fotoyu da attım, sayenizde çalıştı. En son 2 ay önce bunları uğrasıp bir sonuca varamayınca pes etmiştim. 2 gün önce tekrar denemelere başladım, gene tam pes edecektim ki buraya yazayım dedim, onda da karşıma siz çıktınız. Sağ olun var olun hocam. Şu an denedim, Valorant da açılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG20220410173323.jpg
    IMG20220410173323.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı